MORGAN FREEMAN I NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL ZABIERAJĄ WIDZÓW W FASCYNUJĄCĄ PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA, BY ZNALEŹĆ ODPOWIEDZI NA PYTANIE JAK WIARA UKSZTAŁTOWAŁA NASZE ŻYCIE W PROGRAMIE „W POSZUKIWANIU BOGA Z MORGANEM FREEMANEM”

MORGAN FREEMAN I NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL ZABIERAJĄ WIDZÓW W FASCYNUJĄCĄ PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA, BY ZNALEŹĆ ODPOWIEDZI NA PYTANIE JAK WIARA UKSZTAŁTOWAŁA NASZE ŻYCIE W PROGRAMIE „W POSZUKIWANIU BOGA Z MORGANEM FREEMANEM”

Opublikowany

Kim jest Bóg? Skąd pochodzimy? Dlaczego zło istnieje? Co dzieje się z nami po śmierci? To pytania, które zadaje sobie każdy człowiek i najprawdopodobniej każdy znajduje na nie inną odpowiedź. Tej wiosny National Geographic Channel zabierze widzów w podróż dookoła świata, aby poznać różne kultury i religie, a także znaleźć odpowiedzi na pytania o sens życia, o boskość i  inne, związane z tym fundamentalne kwestie. Gospodarzem i producentem sześcioodcinkowego cyklu programów jest zdobywca Oscara Morgan Freeman.

Program „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” pokazuje ewolucję religii przez pryzmat rozwoju cywilizacji oraz jej wpływ na ukształtowanie się współczesnego społeczeństwa. Seria przedstawia również zadziwiające analogie pomiędzy różnymi wyznaniami, nawet tymi, które wydają się być diametralnie inne. Ideą przyświecającą twórcom cyklu, było znalezienie odpowiedzi na pytania, które od zarania dziejów nurtowały, przerażały i stanowiły inspirację dla ludzi.

Program skupia się na fundamentalnych kwestiach związanych z Bogiem i wiarą, takich jak stworzenie świata, pochodzenie osoby lub osób boskich, źródła zła, prawdziwość cudów, koniec świata, czy zmartwychwstanie i życie pozagrobowe. Aby zgłębić każdy z tych tematów, gospodarz i narrator programu, Morgan Freeman, odwiedził kilka najważniejszych miejsc kultu różnych religii, m.in. Ścianę Płaczu w Jerozolimie, Drzewo Bodhi w Indiach, świątynie Majów w Gwatemali i egipskie piramidy. Podróżując po świecie Freeman zdobywał duchowe doświadczenia, uczestniczył w obrzędach religijnych i poddał się eksperymentom w laboratoriach naukowych, by określić, w jakim stopniu granice neurobiologii pokrywają się ze sferą, która jest tradycyjną domeną religii.

„W ciągu kilku ostatnich miesięcy odwiedziłem niemal 20 miast w siedmiu różnych krajach świata podczas podróży, której celem było znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące wielkiego misterium wiary” - powiedział Freeman. „Intonowałem modlitwę w meczecie w Kairze, uczyłem się medytacji pod okiem buddyjskiego duchownego wywodzącego się z najstarszej linii reinkarnacji lamy, dyskutowałem o Galileuszu z przewodniczącym Papieskiej Akademii Nauk i analizowałem najwcześniejsze wskazówki dotyczące życia pozagrobowego, zawarte w hieroglifach wyrytych we wnętrzu piramid. W niektórych miejscach znalazłem odpowiedzi, a inne przyniosły nowe pytania. Nieustannie towarzyszyła mi myśl, że przyglądamy się czemuś, co wymyka się naszemu zrozumieniu. I jeśli ta podróż czegoś mnie nauczyła, to jest to świadomość, że niewątpliwie tak jest.”

„Podczas realizacji serii, szukaliśmy odpowiedzi na fundamentalne dla ludzkości pytania, ale to co najbardziej nas zaskoczyło, to jak bardzo osobiste były to pytania dla każdego z nas - przyznają producenci wykonawczy Lori McCreary i James Younger. „W przypadku Boga lub naszej wiary nie ma złych pytań. Mam nadzieję, że program „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” pomoże zainicjować dialog międzyreligijny poświęcony ideałom i wartościom, które wszyscy wyznajemy i co do których się zgadzamy.”

Program „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” został wyprodukowany dla National Geographic Channel przez spółkę Revelations Entertainment. Producentami wykonawczymi programu po stronie Revelations Entertainment są Morgan Freeman, Lori McCreary i James Younger. Michael J. Miller jest producentem wykonawczym ze strony National Geographic Channel, Kevin Mohns pełni obowiązki wiceprezesa ds. produkcji i rozwoju oferty programowej, Alan Eyres - starszego wiceprezesa ds. produkcji i rozwoju oferty programowej, a Tim Pastore - prezesa ds. produkcji i programów własnych.

„W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” – premiera już w  kwietniu tylko na National Geographic Channel.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

W_poszukiwaniu_boga_z_Morganem_Freemanem_na_National_Geographic_Channel.pdf

pdf | 817 KB

Pobierz
W_poszukiwaniu_boga_z_Morganem_Freemanem_na_National_Geographic_Channel.docx

docx | 705 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.