Propozycje programowe na luty

Propozycje programowe na luty

Opublikowany

W lutym na National Geographic Channel powraca Jason Silva z nowym sezonem "Pułapek umysłu". Ponadto zobaczymy jak wygląda praca w amerykańskiej "Stoczni", jak przebiegała ewolucja oka w dokumencie" Explorer: oczy szeroko otwarte" oraz zajrzymy za kulisy filmu nominowanego do Oskara w "Nieznany świat: na planie filmu Zjawa".

PUŁAPKI UMYSŁU
Brain Games V
Premiera od 9 lutego, w każdy wtorek, godz. 21:00
(6x60 min.)

National Geographic Channel zaprasza widzów na kolejny sezon „Pułapek umysłu” – pobudzającej do myślenia, interaktywnej serii dokumentalnej, która przy tym zaskakuje i bawi. Jej celem jest uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, jakie stawia przed nami współczesna neurobiologia. Najnowszy sezon nominowanej do nagrody Emmy i uwielbianej przez widzów na całym świecie serii będzie inny niż poprzednie, bo każdy z odcinków trwa dwa razy dłużej, a odpowiedzi na najtrudniejsze pytania ekipa poszukuje na całym świecie. Prowadzący program odwiedzi m.in. Londyn, Jerozolimę, czy Nowy Jork.

PRZEMEK SALETA: NAJCIĘŻSZE ZADANIA
Poland’s Toughest Jobs with Przemek Saleta
Premiery od 17 lutego, w każdą środę, godz. 22:00
(3x60 min.)

Jeden z najsłynniejszych polskich sportowców, Przemek Saleta, ponownie sprawdzi się w zupełnie nowych dla siebie zawodach. Wraz z National Geographic Channel spróbuje swoich sił jako ratownik TOPRu i weźmie udział  m.in. w ćwiczeniach ratownictwa lawinowego. Z gór przeniesie się nad morze, i na kilka dni stanie się rybakiem uczestniczącym w kilkunastogodzinnym połowie szprota. W trzecim odcinku Przemek Saleta weźmie się za bary z trudami życia kolejarza pracującego w PKP Cargo. Za każdym razem podejmował się będzie zajęć typowych dla danej profesji. Czy zawsze z sukcesem?

NIEZNANY ŚWIAT: NA PLANIE FILMU ZJAWA
A World Unseen
Premiera w piątek, 5 lutego, godz. 22:00
(1x60 min.)

 „Zjawa” w reżyserii Alejandro Iñárritu to tegoroczny zdobywca Złotego Globa oraz jeden z głównych kandydatów do Oskara. W dokumencie „Nieznany świat: na planie filmu Zjawa” zobaczymy, jak powstał ten film, zaglądając za kulisy i rozmawiając z członkami ekipy, w tym z odtwórcą głównej roli – Leonardo DiCaprio. Poznamy relacje rdzennych Amerykanów pracujących przy produkcji filmu. Opowiedzą oni o ich współczesnych problemach oraz o tym, jak wydarzenia historyczne przedstawione w „Zjawie” zmieniły na zawsze społeczność indiańską w Ameryce Północnej.

STOCZNIA
Yard
Premiera od 11 lutego, w każdy czwartek, godz. 22:00
(8x60 min.)

„Stocznia” to seria pokazująca życie codzienne osób zatrudnionych w stoczniach i ratownictwie morskim na północnym zachodzie Pacyfiku i Alasce. Ich praca to ciągła walka z czasem. Każdego dnia muszą mierzyć się z zadaniami, od których powodzenia często zależy ludzkie życie. Niezależnie od tego, czy ratują drogi kuter rybacki przed zniszczeniem, czy też starają się uchronić grupę ludzi przed utonięciem, jedno jest pewne – ta praca nie jest ani łatwa, ani bezpieczna.

EXPLORER: OCZY SZEROKO OTWARTE
Explorer: Evolution of the Eye
Premiera w poniedziałek, 29 lutego, godz. 22:00
(1x60 min.)

Ludzkie oko to niezwykły organ. Osoby, które odrzucają teorię ewolucji uważają, że jest ono zbyt skomplikowane i zbyt „doskonałe”, aby mogło powstać w drodze rozwoju naszego gatunku. A jak jest naprawdę? Mimo tego, że potrafi ono wiele niesamowitych rzeczy, to bez problemu można znaleźć „oczy”, które potrafią jeszcze więcej. Orzeł jest w stanie dostrzec zająca z odległości 2 km, rekin widzi w wodzie nawet po zmroku, kameleon posiada dwa razy większy zakres wzroku – świat jest pełen stworzeń, które widzą dalej, szybciej i lepiej niż my. Ekipa National Geographic Channel wyruszy w podróż dookoła świata, rejestrując cały przekrój zwierząt posiadających wzrok wyróżniający je na tle innych gatunków. Dzięki zebranym w ten sposób danym, dokument „Explorer: Oczy szeroko otwarte” spróbuje odpowiedzieć na pytanie jak i po co ewolucja obdarzyła nas zdolnością widzenia.Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Explorer_oczy_szeroko_otwarte.jpg

grafika | 150 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_luty_2016.docx

docx | 1,08 MB

Pobierz
Przemek_Saleta.jpg

grafika | 274 KB

Pobierz
Pu_apki_umys_u.jpg

grafika | 157 KB

Pobierz
Stocznia.jpg

grafika | 243 KB

Pobierz
Nieznany__wiat.jpg

grafika | 227 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.