KOLEJNA SERIA „PUŁAPEK UMYSŁU” JUŻ W LUTYM 

KOLEJNA SERIA „PUŁAPEK UMYSŁU” JUŻ W LUTYM 

Opublikowany

W nowej serii „Pułapek umysłu” Jason Silva wyrusza w niezwykłą podróż po świecie, pełną zaskakujących eksperymentów i gier, która rozpali wyobraźnię widzów. Nowe odcinki, odkrywające tajemnice działania ludzkiego mózgu, można oglądać od 9 lutego, w każdy wtorek, o godz. 21:00 na National Geographic Channel.

National Geographic Channel zaprasza widzów na kolejny sezon „Pułapek umysłu” – pobudzającej do myślenia, interaktywnej serii dokumentalnej, która przy tym zaskakuje i bawi. Jej celem jest uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, jakie stawia przed nami współczesna neurobiologia. Najnowszy sezon, nominowanej do nagrody Emmy i uwielbianej przez widzów serii, będzie inny niż poprzednie, bo każdy z odcinków trwa godzinę, czyli dwa razy dłużej, a odpowiedzi na najtrudniejsze pytania ekipa poszukuje na całym świecie. Prowadzący program odwiedzi m.in. Londyn, Jerozolimę, czy Nowy Jork. Premierowy z sześciu nowych, godzinnych odcinków „Pułapek umysłu” będzie można zobaczyć w Polsce już we wtorek, 9 lutego, o godzinie 21:00 na National Geographic Channel.

„W Pułapkach umysłu przyjrzymy się ludzkim zmysłom i poznamy nieznane dotąd możliwości naszego mózgu” – mówi gospodarz programu, Jason Silva. -„W najnowszym sezonie wyruszymy na „ekspedycję do wnętrza ludzkiego mózgu”, aby formułować nowe hipotezy, odkrywać nowe możliwości i poczuć istnienie niesamowitego pogranicza między ułudą i rzeczywistością”.

Jason Silva w programie analizuje siedem grzechów głównych, istnienie Boga, instynkt przetrwania, ukryte zmysły, obszary mózgu i proces jego starzenia się. Pomagają mu w tym najwybitniejsi na świecie neurobiolodzy, psycholodzy, kognitywiści i inni eksperci. Seria, która została nakręcona na kilku kontynentach, jest zapisem zaskakującej i obalającej wiele mitów podróży przez meandry szarych komórek, poszerzającej naszą wiedzę o najbardziej złożonym organie ludzkiego ciała.

Prowadzona przez Silvę analiza, obejmuje serię niezwykłych, interaktywnych gier i pasjonujących eksperymentów, które nie tylko będą sprowadzać nasz umysł na manowce, ale ukażą nam także niezwykłe wewnętrzne mechanizmy mózgu i pomogą odpowiedzieć na nurtujące nas pytania, abyśmy mogli lepiej rozumieć naukę.

W jaki sposób mózg dziecka jest w stanie przechytrzyć dorosłego? Dlaczego grzeszymy i czy jest to dla nas korzystne? Jak zachowuje się ludzki mózg, kiedy walczymy o przetrwanie i czy możemy go wyćwiczyć, by lepiej radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach? Czy posiadamy nie tylko sześć, ale może aż szesnaście zmysłów? Czy Bóg jest jedynie tworem zbiorowej świadomości? W jaki sposób coraz bardziej zaawansowane technologie, mogą uwolnić niewykorzystany potencjał naszego mózgu i zmienić nasze interakcje ze światem?

Widzowie mogą wykonywać zadania przed telewizorem i dowiedzieć się jak działa ich mózg, oglądając kolejne odcinki „Pułapek umysłu”.

„Pułapki umysłu”, premiery od 9 lutego w każdy wtorek, , godz. 21:00


Opisy odcinków:
Proszę Państwa, oto mózg; premiera 9 lutego, godz. 21:00
Pewnie myślisz, że masz jeden umysł, który określa, kim jesteś. Ale ludzki mózg obejmuje wiele odrębnych struktur, regionów i obszarów, które nieustannie się ze sobą komunikują, aby sterować naszym zachowaniem. Jason Silva wybierze się na wycieczkę do Londynu, gdzie zespół naukowców pracujących nad przełomowymi odkryciami, we współpracy z taksówkarzami, właścicielami pubów i ochotnikami, pokaże widzom, jak działa ten niezwykły układ szarych komórek. Przygotuj się na emocjonujące i zaskakujące spotkanie z własnym mózgiem, dzięki któremu lepiej poznasz samego siebie. Mózg to w końcu jedyny układ fizyczny na Ziemi zdolny do autorefleksji.

Mózg jak Bóg; premiera 16 lutego, godz. 21:00
Nowe, fascynujące badania dowodzą, że być może wiara w Boga została w ludzkim mózgu „zaprogramowana”. Czy to dlatego, że oprogramowanie to zostało w nas „zainstalowane” przez potężniejsze od nas boskie moce? A może część mózgu odpowiedzialna za wiarę, została wykształcona na przestrzeni tysięcy lat w procesie ewolucji, co umożliwiło przetrwanie naszego gatunku? Poznaj mechanizmy wiary i dowiedz się, dlaczego ten głęboko zakorzeniony w nas instynkt, występuje we wszystkich cywilizacjach i kulturach.

Mózg na manowcach; premiera 23 lutego, godz. 21:00

Tematem odcinka jest mózg i złe zachowanie. Widzowie wezmą udział w serii gier i eksperymentów, które udowadniają, że ludzki mózg wykształcił podczas ewolucji skłonność do skręcania z drogi moralności. Dowiemy się, dlaczego kuszą nas zakazane przyjemności i skąd biorą się ludzkie przywary, dlaczego jesteśmy podatni na zachowania, które mają na nas fatalny wpływ? Jak walczyć z pociągającym  nas złem i dlaczego niektóre negatywne emocje są niezbędne do przetrwania? W tym odcinku możecie pozwolić sobie na złe zachowanie…

Producentem serii dokumentalnej „Pułapki umysłu” jest National Geographic Studios (NGS). Geoffrey Sharp pełni obowiązki producenta wykonawczego ze strony NGS, a Hamish Mykura jest wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem ds. programów międzynarodowych z ramienia NGCI.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pu_apki_umys_u_nowy_sezon_na_National_Geographic_Channel.docx

docx | 705 KB

Pobierz
Ep502_006_BrainGamesV.jpg

grafika | 8,03 MB

Pobierz
Ep503_007_BrainGamesV.jpg

grafika | 7,63 MB

Pobierz
Ep501_022_BrainGamesV.jpg

grafika | 4,3 MB

Pobierz
Ep501_002_BrainGamesV.jpg

grafika | 7,4 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.