„NIEZNANY ŚWIAT: NA PLANIE FILMU ZJAWA”

„NIEZNANY ŚWIAT: NA PLANIE FILMU ZJAWA”

Opublikowany

Dokument „Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa” to niezwykła, osobista opowieść Alejandro Gonzáleza Iñárritu nagrodzonego Oscarem twórcy filmu „Zjawa”, odkrywająca kulisy pracy na planie produkcji. Widzowie zobaczą w niej również rozmowy z członkami ekipy, w tym z odtwórcą głównej roli – Leonardo DiCaprio. Polską premierę widzowie National Geographic Channel zobaczą w piątek, 5 lutego, o godz. 22:00.

„Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa” odsłania kulisy powstania nominowanej do Oscara i nagrodzonej Złotym Globem produkcji „Zjawa”, opartej na biograficznej powieści Michaela Punke o amerykańskim traperze i podróżniku Hugh Glassie. Opowieść poprowadzą reżyser filmu Alejandro González Iñárritu („Birdman”, „21 gramów”) oraz członkowie ekipy, w tym Leonardo DiCaprio, wcielający się w postać głównego bohatera.

„Trzeba być szalonym, aby podjąć się realizacji takiego filmu jak ten. Ta cała fizyczność, specyfika tamtych czasów, natura, to wszystko jest naprawdę niesamowite. Zawsze chciałem tego doświadczyć. Pomyślałem więc, że byłoby cudownie spędzić rok w dziczy. Nie wiem, co sobie wtedy wyobrażałem, to było naprawdę szalone, ale ta potrzeba była silniejsza ode mnie” – powiedział Alejandro González Iñárritu.„Kolejne sceny kręciliśmy w bardzo odległych lokalizacjach, dojazd i powrót zabierał nam około 40 procent dnia. Były to jednak miejsca niezwykłe i zapierające dech w piersiach, sprawiały wrażenie nietkniętych przez cywilizację.” – dodał reżyser.

W dokumencie widzowie poznają również relacje rdzennych Amerykanów pracujących przy produkcji filmu fabularnego. Opowiedzą oni o ich współczesnych problemach oraz o tym, jak wydarzenia historyczne przedstawione w „Zjawie” zmieniły na zawsze społeczność indiańską w Ameryce Północnej.


„Nieznany świat: Na planie filmu Zjawa” premiera 5 lutego, o godz. 22:00 tylko na National Geographic Channel.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

AWorldUnseen_003.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
Nieznany_Swiat_Na_Planie_filmu_Zjawa_na_National_Geographic_Channel.docx

docx | 703 KB

Pobierz
AWorldUnseen_002.jpg

grafika | 1,53 MB

Pobierz
AWorldUnseen_010.jpg

grafika | 1,84 MB

Pobierz
AWorldUnseen_012.jpg

grafika | 1,6 MB

Pobierz
AWorldUnseen_004.jpg

grafika | 951 KB

Pobierz
AWorldUnseen_005.jpg

grafika | 1,65 MB

Pobierz
AWorldUnseen_001.jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
AWorldUnseen_006.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.