Wilki prowadzące stado, czyli "Nocny konwój" już w marcu na National Geographic Channel

Wilki prowadzące stado, czyli "Nocny konwój" już w marcu na National Geographic Channel

Opublikowany

Wyścig z czasem, walka ze zmęczeniem i maksymalna koncentracja umysłu – tak w skrócie można opisać pracę „wilków prowadzących stado”, czyli pilotów wyspecjalizowanych w transportach wielkogabarytowych. W trzech nowych odcinkach polskiej serii dokumentalnej „Nocny konwój”, widzowie poznają najbardziej nietypowe zlecenia, z jakimi musieli się zmierzyć bohaterowie programu. Premiera w środę, 9 marca, o godz. 22:00 tylko na National Geographic Channel. 

Wyobraźmy sobie transportowanie połowy boiska piłkarskiego na jednej naczepie przez jedną noc na pięciusetkilometrowej trasie…. Piloci i kierowcy firmy transportowej nie tylko muszą sobie to precyzyjnie wyobrazić, ale także wykonać. Podróż po polskich drogach z tego typu ładunkiem wymaga mistrzowskiego planowania i przewidywania nietypowych sytuacji, a nawet przebudowy infrastruktury drogowej na czas przejazdu. Ze względów bezpieczeństwa konwój może odbywać się tylko nocą. Mimo precyzyjnej analizy trasy i świetnego przygotowania nie da się przewidzieć wszystkiego.

O najbardziej nietypowych transportach i wyzwaniach, jakie stoją przed pracownikami tej branży, opowiedzą m.in. „Kicia” i Paweł, bohaterowie serii „Nocny konwój”. Z jakimi zadaniami przyjdzie im się zmierzyć tym razem?

Opisy odcinków:
Odcinek 1: Bedmet cz. 1. Premiera 9 marca, godz. 22:00.
W tym odcinku ekipa opolskiej firmy Bedmet ma za zadanie przewiezienie gigantycznego kawałka stali z huty w Katowicach do niecierpliwego klienta z cementowni w Działoszynie. Piloci i kierowcy Bedmetu muszą to precyzyjnie zaplanować. Przewożony przez nich tej nocy walczak suszarni węgla waży bagatela 85 ton i mierzy 27,5 metra, co razem z naczepą, na której będzie przewożony, daje aż 36,5 metra. Początkowy optymizm panujący wśród ekipy i czujne oko szefa wydają się gwarancją sukcesu. Jednak kłopoty pojawią się niespodziewanie szybko…

Odcinek 2: Marotrans. Premiera 16 marca, godz. 22:00.
Tym razem dwie firmy, Marotrans i Tag, wspólnymi siłami transportują urządzenie do walcowania i ubijania odpadów biodegradowalnych. Konwój ma do przejechania 150km z Pieńkowa pod Warszawą do Stacji Segregowania Odpadów w Ostrołęce. Wydaje się, że tak niewielki odcinek trasy powinien odbyć się bez przeszkód, jednak ekipa po pokonaniu ponad tysiąca kilometrów z Niemiec jest nieprzytomna ze zmęczenia. Sześciu pilotów i dwa zestawy z ładunkiem są w trasie już czwartą noc z rzędu! Na przerwie przed ostatnią nocą, nie tylko zmęczenie stanie się problemem pilotów. Zgraną męską ekipę konwoju rozproszy coś, a właściwie ktoś jeszcze….

Odcinek 3 Bedmet cz. 2. Premiera 23 marca, godz. 22:00.
W tym odcinku znowu towarzyszymy ekipie Bedmetu. Tym razem zobaczymy, jak piloci transportują monstrualne elementy wież wiatrowych z portu w Gdyni na farmę w Skurpiach. To 252 kilometry wymagającej trasy, a konwój składa się z pięciu gigantycznych zestawów. Każdy ładunek ma inne rozmiary, co szalenie utrudnia jego transport. Na trasie trzeba zbudować specjalne przejazdy, żeby konwój miał szansę dotrzeć do celu.

„Nocny konwój” – premiera w środę, 9 marca, o godz. 22:00 na National Geographic Channel.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nocny_konwoj_na_National_Geographic_Channel.pdf

pdf | 745 KB

Pobierz
Nocny_konwoj_4.jpg

grafika | 7,68 MB

Pobierz
Nocny_konwoj_na_National_Geographic_Channel.docx

docx | 704 KB

Pobierz
Nocny_konwoj_3.jpg

grafika | 7,41 MB

Pobierz
Nocny_konwoj_1.jpg

grafika | 9,25 MB

Pobierz
Nocny_konwoj_2.jpg

grafika | 9,06 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.