"W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem" 

"W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem" 

Opublikowany

Ponad 50 ekspertów z całego świata, 20 najważniejszych miejsc kultu różnych religii i szereg pytań o tajemnicę relacji Bóg - człowiek. Już w niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 21:30 National Geographic Channel zabierze widzów w niezwykłą podróż po świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Choć zamknięte w prostych słowach, będą dotyczyć odwiecznych mistycznych zagadek. Kim jest Bóg? Jak powstało życie na Ziemi? Co oznacza grzech? Czy śmierć jest końcem czy tylko etapem życia? Gospodarzem i producentem sześcioodcinkowego cyklu jest zdobywca Oscara Morgan Freeman. 

W ciągu kilku ostatnich miesięcy […] próbowałem znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące wielkiego misterium wiary. Intonowałem modlitwę w meczecie w Kairze, uczyłem się medytacji pod okiem buddyjskiego duchownego, dyskutowałem o Galileuszu z przewodniczącym Papieskiej Akademii Nauk […]. W niektórych miejscach znalazłem odpowiedzi, a inne przyniosły nowe pytania. Nieustannie towarzyszyła mi myśl, że przyglądamy się czemuś, co wymyka się naszemu zrozumieniu." – tak o pracy nad programem mówi Morgan Freeman.


Seria „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” pokazuje związek ewolucji religii i cywilizacji oraz zadziwiające analogie pomiędzy różnymi wyznaniami, nawet tymi, które wydają się być diametralnie inne. W kolejnych odcinkach gospodarz i narrator programu, Freeman, będzie szukać odpowiedzi na pytania dotyczące fundamentalnych kwestii związanych z Bogiem i wiarą, takich jak stworzenie świata, pochodzenie osoby lub osób boskich, źródła zła, cuda, apokalipsa, czy zmartwychwstanie. Duchowe doświadczenia autor zdobywać będzie, podróżując do najważniejszych miejsc kultu różnych religii, m.in. Ściany Płaczu w Jerozolimie, Drzewa Bodhi w Indiach, świątyni Majów w Gwatemali czy egipskich piramid. Te doświadczenia i rytuały skonfrontuje z najnowszymi osiągnięciami nauki.Opis odcinków:
Odcinek 1: Życie po śmierci. Emisja 3 kwietnia, niedziela, godz. 21:30
Ten otwierający serię odcinek, będzie poszukiwaniem źródeł największej nadziei ludzi wierzących w zmartwychwstanie. Jak rozwijały się nasze wierzenia w życie pozagrobowe? Jak nasz stosunek do życia po śmierci wpłynął na to, jak chcemy przeżyć nasze życie? Ponieważ nauka czyni obecnie olbrzymie postępy, być może już niedługo będziemy świadkami cyfrowego zmartwychwstania. Jaki wpływ będzie to miało na naszą wiarę?

Odcinek 2: Apokalipsa. Emisja 10 kwietnia, niedziela, godz. 21:30
Krwawe konflikty i sąd ostateczny są wpisane w zbiorową chrześcijańską świadomość, ale czy mit apokalipsy nie narodził się podczas wojen, które nękały Bliski Wschód, dwa tysiące lat temu? W sensie religijnym, apokalipsa może nie oznaczać globalnej wojny, ale wewnętrzne objawienie. Co o tym sądzą teologowie – tego będzie się można dowiedzieć z odcinka poświęconego apokalipsie.

Odcinek 3: Kim jest Bóg? Emisja 17 kwietnia, niedziela, godz. 21:30
Tym razem Freeman spróbuje prześledzić jak postrzeganie Boga zmieniało się na przestrzeni historii ludzkości. Zapraszając do dyskusji kolejnych ekspertów, poszuka odpowiedzi na wątpliwość czy Bóg jest jedynie ideą, a jeśli tak, to w jaki sposób możemy znaleźć dowód na istnienie Boga w naszym mózgu?

Odcinek 4: Stworzenie. Emisja 24 kwietnia, niedziela, godz. 21:30
W tym odcinku Morgan Freeman spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czy religie z całego świata w podobny sposób opisują akt stworzenia? Jak mają się te historie do naukowej teorii powstania wszechświata i zarania naszej cywilizacji? Jak do tez wypracowanych na uniwersytetach, takich jak teoria Wielkiego Wybuchu, odnoszą się duchowi liderzy wspólnot religijnych?

Odcinek 5: Zło. Emisja 1 maja, niedziela, godz. 21.30
Co jest źródłem zła i jak nasze koncepcje dotyczące zła ewoluowały przez tysiąclecia? Czy diabeł naprawdę istnieje? W tym odcinku serii prowadzący zada sobie i widzom pytanie, czy narodziny religii mogą być nierozerwalnie związane z potrzebą okiełznania zła?

Odcinek 6: Cuda. Emisja 8 maja, niedziela, godz. 21.30
Dla wielu osób wierzących, cuda są fundamentem ich wiary. Inni uważają je za nieprawdopodobne wydarzenia, którym nasz mózg przypisuje boskie pochodzenie. Także Freeman spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czy cuda się zdarzają. Wiara w cuda, bez względu na to, jak będziemy je nazywać, jest dla nas źródłem nadziei, które motywuje nas do urzeczywistniania rysujących się przed nami możliwości.

„W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” – premiera w niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 21:30 tylko na National Geographic Channel.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

StoryOfGodWithMorganFreeman_017.jpg

grafika | 9 MB

Pobierz
10_03_2016_W_poszukiwaniu_Boga_z_Morganem_Freemanem_na_National_Geographic_Channel.docx

docx | 706 KB

Pobierz
10_03_2016_W_poszukiwaniu_Boga_z_Morganem_Freemanem_na_National_Geographic_Channel.pdf

pdf | 822 KB

Pobierz
Apocalypse_009_StoryOfGodWithMorganFreeman.jpg

grafika | 2,62 MB

Pobierz
StoryOfGodWithMorganFreeman_022.jpg

grafika | 9,07 MB

Pobierz
Apocalypse_013_StoryOfGodWithMorganFreeman.jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.