Niespełna tydzień po otrzymaniu Oscara za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, widzowie kanału National Geographic mieli możliwość obejrzenia polskiej premiery dokumentu „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”. Jak wynika z danych telemetrycznych, produkcja przyciągnęła przed telewizory 330 tysięcy widzów w grupie 4+ oraz prawie 200 tysięcy w grupie 16-49, co przełożyło się na 1,75 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym w grupie komercyjnej - jest to wynik ponad 5-krotnie wyższy niż średnia dla tego pasma z ostatnich 6 tygodni.

3 czerwca 2017 roku bez zabezpieczeń, polegając jedynie na sile swoich mięśni, zdobył on szczyt pionowej ściany El Capitan w Parku Narodowym Yosemite. Wspinaczka, która nawet z zabezpieczeniem zajmuje zazwyczaj kilkadziesiąt godzin, w wykonaniu Alexa Honnolda trwała zaledwie 3 godziny i 56 minut.

To wyjątkowy, nagrodzony Oscarem dokument na antenie kanału National Geographic. Z 700 godzin zarejestrowanego materiału powstał niespełna 1,5-godzinny film, będący zapisem osiągnięcia z jednej strony absolutnie niezwykłego, z drugiej – niepowtarzalnego. Ten film mógł zostać stworzony tylko w tym czasie i miejscu - nie było możliwości zarejestrowania czegokolwiek ponownie. Filmowcy musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale ogromną odwagą i odpowiedzialnością - każdy ich błąd czy niefrasobliwy ruch mógł doprowadzić do najgorszego. W efekcie otrzymaliśmy film o czymś więcej niż tylko wspinanie, z oszałamiającymi zdjęciami, potęgującymi ogromne już i tak emocje. Bardzo cieszymy się, że nie tylko amerykańska czy brytyjska Akademia Filmowa doceniły tę produkcję, ale że znalazła ona też uznanie w oczach naszych widzów
Magdalena Strobel, dyrektor marketingu na Europę Środkową FOX Networks Group, właściciela kanału National Geographic w Polsce

- „Genialny dokument, mnóstwo emocji oglądałam z dziećmi z zapartym tchem.”
- „Piękny i niesamowity, na kanapie trudno było siedzieć taka adrenalina, oddech wstrzymany, nie dziwię się tym co nagrywali, że trudno było im nagrywać, dziękuję za pokazanie tego filmu.”
- „Nie mogło być inaczej jak Oscar dla tego dokumentu. Ogólnie w Polsce powinni puszczać więcej filmów dokumentalnych.”
- „Niesamowity! Przez ostatnie 10-15 minut siedziałam z zawrotami głowy! Chyba tylko ktoś z polskimi korzeniami mógł zrobić coś takiego”.
- 5 marca o godz. 11.00
- 6 marca o godz. 16.00
- 7 marca o godz. 23.00
- 8 marca o godz. 14.00
- 9 marca o godz. 15.00
- 17 marca o godz. 12.00
- 26 marca o godz. 15.00
- 28 marca o godz. 19.00
- 30 marca o godz. 17.00
- 31 marca o godz. 23.00