Propozycje programowe na kwiecień
Propozycje programowe na kwiecień

Propozycje programowe na kwiecień

Opublikowany

W kwietniu Morgan Freeman wraz z National Geographic Channel odkryją przed widzami tajniki relacji Bóg - człowiek, a także spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania związane z sensem życia, istnieniem grzechu czy stworzeniem świata. Wszystko w serii „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”. Na antenę powróci też jeden z najpopularniejszych programów motoryzacyjnych „Car S.O.S.”, a gościem specjalnym pierwszego odcinka będzie legendarny „Święty” - Sir Roger Moore! W kwietniu zobaczymy również nowe sezony „Stawki wartej tuńczyka” oraz „Anatomii głupoty według Richarda Hammonda”, zaś dokument z cyklu „Explorer”, przedstawi sylwetki osób, które zdecydowały się żyć na co dzień...ze śmiercią. 

W POSZUKIWANIU BOGA Z MORGANEM FREEMANEM
The Story of God with Morgan Freeman
Premiery od 3 kwietnia, w każdą niedzielę, godz. 21:30
(6x60 min.)

Sześcioodcinkowa seria „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” odkrywa tajniki różnych kultur i religii, by pokazać zadziwiające analogie pomiędzy wyznaniami. Ideą przyświecającą twórcom cyklu było znalezienie odpowiedzi na pytania, które od zarania dziejów nurtowały, przerażały i stanowiły inspirację dla ludzi. Program skupia się na fundamentalnych kwestiach związanych z Bogiem i wiarą, takich jak: stworzenie świata, pochodzenie osoby lub osób boskich, źródła zła, prawdziwość cudów, koniec świata, czy zmartwychwstanie i życie pozagrobowe. Aby zgłębić każdy z tych tematów, gospodarz i narrator programu, Morgan Freeman, odwiedza kilka najważniejszych miejsc kultu różnych religii, m.in. Ścianę Płaczu w Jerozolimie, Drzewo Bodhi w Indiach, świątynie Majów w Gwatemali, egipskie piramidy i amerykańskie megakościoły. Podróżując po świecie, zdobywa duchowe doświadczenia, uczestniczy w obrzędach religijnych. Poddaje się także eksperymentom w laboratoriach naukowych, by określić, w jakim stopniu granice neurobiologii pokrywają się ze sferą, która jest tradycyjną domeną religii.

ANATOMIA GŁUPOTY WEDŁUG RICHARDA HAMMONDA
Science of Stupid III
Premiery od 12 kwietnia, we wtorki, godz. 21:00 i 21:30
(20x30 min.)

Program „Anatomia głupoty według Richarda Hammonda” powraca na antenę National Geographic Channel z trzecim, jeszcze bardziej zwariowanym sezonem. Prowadzący prezentuje najbardziej odważne i szalone materiały wideo odnalezione w sieci, ukazujące nieszczęśliwe wypadki „domorosłych” kaskaderów. Następnie wyjaśnia przyczyny niepowodzeń śmiałków, zestawiając je z nieugiętymi prawami nauki – fizyki, chemii czy biologii. Wykorzystuje w tym celu specjalnie przygotowane animacje, a także emituje materiał filmowy w zwolnionym tempie, omawiając go sekunda po sekundzie. W każdym z odcinków widzowie zobaczą zmagania „bohaterów” w bardzo różnych sytuacjach - począwszy od pływania na desce surfingowej za motorówką, aż po usiłowanie lotów dronem. Filmiki są bardzo dokładnie analizowane, by wykazać co i dlaczego poszło nie tak. Obnażają przy tym brak wyobraźni lub wiedzy ryzykantów.

STAWKA WARTA TUŃCZYKA
Wicked Tuna V
Premiery od 7 kwietnia, w każdy czwartek, godz. 22:00
(16x60 min.)

Grupa rybaków z Massachusetts ponownie wyrusza na szerokie wody i próbuje schwytać jedne z największych ryb ościstych zamieszkujących nasze oceany - tuńczyki błękitnopłetwe. To także „rybia elita” pod względem ceny - pojedynczy okaz może być wart nawet 20 tysięcy dolarów! W nowym sezonie „Stawki wartej tuńczyka” reputacja rybaków zostaje wystawiona na próbę. Każdy z kapitanów ma coś do udowodnienia. Dave Marciano ze statku Hard Merchandise chce pokazać, że ostatnia wygrana nie była przypadkiem. Nieustannie przechwalający się TJ Ott z Hot Tuna będzie miał wreszcie okazję, by pokazać na co go stać. Dave Carraro i jego ekipa FV-tuna.com, którzy stracili koronę w ostatnim sezonie, będą próbować wrócić na szczyt. Paul Hebert poświęcił wiele, by kupić swoją łódź Wicked Pissach, teraz musi udowodnić, że jest gotów objąć kapitański ster. Z kolei Tyler McLaughin zrobi wszystko, by wykazać, że jest wystarczająco dojrzały, aby dowodzić załogą Pinwheel. Nie mniej ambitny jest Pete Speeches z Erin&Sarah – też ma zamiar przekonać wszystkich niedowiarków, że jest najlepszym poławiaczem tuńczyków błekitnopłetwych w Nowej Anglii. W piątym sezonie do programu dołączy pierwsza kobieta – córka kapitana Pete’a, Erin Speeches. 

CAR S.O.S.
Car S.O.S. IV
Premiery od 18 kwietnia, w poniedziałki, godz. 20:00 
(10x60 min.)

Jeden z najbardziej znanych programów motoryzacyjnych powraca na antenę National Geographic Channel z kolejnym, czwartym już sezonem. Kontynuując misję przywracania świetności klasycznym samochodom, ekipa Car S.O.S. - Tim Shaw oraz Fuzz Townshend - jest zdeterminowana, by wytropić modele, zasługujące na odzyskanie dawnej świetności. W pierwszym odcinku serii mechanicy zabiorą się za „reanimację” kultowego Volvo P1800, tego samego, którym jeździł serialowy Simon Templar w popularnym w latach sześćdziesiątych serialu Święty. Renowacji towarzyszyć będzie legendarny kierowca auta… Sir Roger Moore!

EXPLORER: OBLICZA ŚMIERCI
Explorer: Faces of Death
Premiera w poniedziałek, 25 kwietnia, godz. 22:00
(1x60 min.)

Śmierć dotyka wszystkich, niezależnie od płci, rasy czy wykształcenia. Jest czymś naturalnym i uniwersalnym. I choć nie lubimy o niej myśleć na co dzień, to nie ulega wątpliwości, że jest wpisana w nasze życie. Dokument „Explorer: Oblicza śmierci” przedstawia sylwetki osób, które zdecydowały się na to, by żyć na co dzień ze śmiercią. Mike Daley z Mercer County Community College, prowadzi zajęcia dla osób, które chcą przygotować się do pracy w zakładach świadczących usługi pogrzebowe. Studenci zgłębiają teoretyczne podstawy fachu, jak również odbywają zajęcia praktyczne, podczas których uczą się profesjonalnego balsamowania zwłok. Widzowie poznają również Riyę DiCapo, która zdecydowała się zrobić sobie tatuaż z tuszu zmieszanego z prochami własnego ojca, chcąc w ten sposób upamiętnić jego życie. Z kolei inny bohater programu - Dr Max More, dyrektor organizacji Alcor Life Extension Foundation - wyjaśni dlaczego jego klienci decydują się na zamrożenie swoich ciał bądź mózgów po śmierci. 
Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_kwiecie__2016.docx

docx | 3,62 MB

Pobierz
Ep501_LR_033_WickedTunaV.jpg

grafika | 1,2 MB

Pobierz
BeyondDeath_003_StoryOfGodWithMorganFreeman.jpg

grafika | 9,45 MB

Pobierz
BeyondDeath_004_StoryOfGodWithMorganFreeman.jpg

grafika | 8,76 MB

Pobierz
StoryOfGodWithMorganFreeman_007.jpg

grafika | 11 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_kwiecie__2016.pdf

pdf | 1,42 MB

Pobierz
Ep504_013_WickedTunaV.jpg

grafika | 2,41 MB

Pobierz
Volvo_001_CarSOSIV.jpg

grafika | 8,33 MB

Pobierz
Ep305_06_ScienceOfStupidIII.JPG

grafika | 1,42 MB

Pobierz
Ep501_030_WickedTunaV.jpg

grafika | 6,24 MB

Pobierz
StoryOfGodWithMorganFreeman_022.jpg

grafika | 9,07 MB

Pobierz
Explorer_Oblicza_Smierci_1.tiff

grafika | 9,01 MB

Pobierz
Volvo_005_CarSOSIV.jpg

grafika | 6,83 MB

Pobierz
Ep313_01_ScienceOfStupidIII.JPG

grafika | 1,87 MB

Pobierz
Explorer_Oblicza_Smierci_2.tiff

grafika | 9,01 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Tim i Fuzz restaurują samochód "Świętego" - sprawdza... Sir Roger Moore! Nowe odcinki Car S.O.S. na National Geographic Channel.

temu

NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL PROMUJE NAJNOWSZĄ PREMIERĘ „W POSZUKIWANIU BOGA Z MORGANEM FREEMANEM”

temu

National Geographic Channel w związku z premierą serii „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”, która odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia o godzinie 21:30, rozpoczyna kampanię promocyjną. 
"W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem" 

temu

Ponad 50 ekspertów z całego świata, 20 najważniejszych miejsc kultu różnych religii i szereg pytań o tajemnicę relacji Bóg - człowiek. Już w niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 21:30 National Geographic Channel zabierze widzów w niezwykłą podróż po świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Choć zamknięte w prostych słowach, będą dotyczyć odwiecznych mistycznych zagadek. Kim jest Bóg? Jak powstało życie na Ziemi? Co oznacza grzech? Czy śmierć jest końcem czy tylko etapem życia? Gospodarzem i producentem sześcioodcinkowego cyklu jest zdobywca Oscara Morgan Freeman. 
MORGAN FREEMAN I NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL ZABIERAJĄ WIDZÓW W FASCYNUJĄCĄ PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA, BY ZNALEŹĆ ODPOWIEDZI NA PYTANIE JAK WIARA UKSZTAŁTOWAŁA NASZE ŻYCIE W PROGRAMIE „W POSZUKIWANIU BOGA Z MORGANEM FREEMANEM”

temu

Kim jest Bóg? Skąd pochodzimy? Dlaczego zło istnieje? Co dzieje się z nami po śmierci? To pytania, które zadaje sobie każdy człowiek i najprawdopodobniej każdy znajduje na nie inną odpowiedź. Tej wiosny National Geographic Channel zabierze widzów w podróż dookoła świata, aby poznać różne kultury i religie, a także znaleźć odpowiedzi na pytania o sens życia, o boskość i  inne, związane z tym fundamentalne kwestie. Gospodarzem i producentem sześcioodcinkowego cyklu programów jest zdobywca Oscara Morgan Freeman.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.