Kwiecień na kanale National Geographic dostarczy widzom ogromnych emocji. Podczas niecodziennej podróży, której przewodnikiem będzie Bear Grylls, poznamy „Wrogi świat” i zwierzęta, którym przyszło się mierzyć z najtrudniejszymi warunkami do życia. Codziennie są poddawane próbie siły i odwagi, a wykazywać się nimi muszą nie tylko dorosłe osobniki, ale i te najmłodsze. Będziemy w górach, na pustyniach i w środowisku wodnym. Wszędzie tam, gdzie życie to prawdziwa szkoła przetrwania. W kwietniu wybierzemy się też na „Wielką egipską wyprawę” wzdłuż Nilu z "największym współczesnym odkrywcą", sir Ranulphem Fiennesem. Tym razem w podróży towarzyszyć mu będzie słynny kuzyn - aktor Joseph Fiennes. Egipt pokaże się nam też z powietrza, odsłaniając nieznane budowle, świątynie i grobowce. Będziemy zgłębiać także nieprzeniknione głębiny morskie, w poszukiwaniu śladów dawnych historii i wypadków, których ślady pozostały głęboko na dnie. Wspominać będziemy również najsłynniejszą katastrofę statku, który mimo że miał być niezatapialny, w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku osiadł na dnie oceanu. A skoro już o niecodziennych konstrukcjach mowa, zobaczymy prawdziwe „Maszyny wagi ciężkiej” – największe, najnowocześniejsze, najbardziej zaawansowane technicznie.
HOSTILE PLANET
Premiery w niedziele od 14 kwietnia o godz. 21:00
(6x60 min)

WORLD’S MOST EXTREME 2
Premiery w czwartki od 11 kwietnia o godz. 21:00
(6x60 min)
EXCEPTIONAL ENGENEERING
Premiery w czwartki od 11 kwietnia o godz. 22:00
(8x60 min)

EGYPT WITH THE WORLD’S GREATEST EXPLORER
Premiery w niedziele od 7 kwietnia o godz. 22:00
(3x60 min)

EGYPT FROM ABOVE
Premiery w niedziele od 28 kwietnia o godz. 22:00
(2x60 min)

Premiery trzech odcinków w soboty 20 i 27 kwietnia kwietnia od godz. 21:00

CAR SOS 7
Premiery w soboty od 27 kwietnia o godz. 16:00
(10x60 min)

RIDDLE OF THE STONE AGE GIGANTS
Premiera w niedzielę 21 kwietnia o godz. 23:00
(1x60 min)
EXPLORER 2.03
Premiery w soboty od 6 kwietnia o godz. 20:00
(13x60 min)
DRAIN THE OCEANS: DEEP DIVE
Premiera w czwartek 25 kwietnia o godz. 23:00
(1x60 min)
Emisje w soboty 6 i 13 kwietnia od godz. 21:00

20 lat po premierze "Titanica" James Cameron powraca do swojego filmu. Nowoczesna technologia pomaga mu na nowo przeanalizować wybrane sceny. Kiedy w 1997 roku James Cameron pokazał światu swoją produkcję, zapewniał, że na nowo ożywia tę historię, bo czuje się zobowiązany wobec ludzi, którzy zginęli w 1912 roku. Teraz w programie „Titanic: 20 lat później” Cameron znów otwiera akta tej sprawy i pyta, czy dwie dekady temu właściwie podszedł do historii ostatniego rejsu statku, który miał być niezatapialny. Korzystając z wyników ponad 30 nowych podwodnych eksploracji i całych lat analiz, reżyser na nowo bada znane fakty i powstałe mity z nadzieją, że uda mu się odpowiedzieć na pytania, które sprawiają mu kłopot od dziesięcioleci.
Zatonięcie Titanica pozostaje jedną z najbardziej szokujących i tajemniczych tragedii w starciu człowieka z naturą. Dokument ujawni brakujące elementy układanki dotyczące tej katastrofy. Tym, którym się wydawało się, że znają wszelkie okoliczności tragedii, film pokaże znacznie więcej wątków i informacji niż dotychczas. Tim Maltin całe życie interesował się historią Titanica. Stała się ona w pewnym sensie jego obsesją, za wszelką cenę chciał poznać prawdę o wydarzeniach z 1912 roku. Prowadził badania, wykonywał liczne ekspertyzy, które pomogły w obaleniu wielu mitów. Maltin przedstawia teorię, która rzuci nowe światło na katastrofę Titanica i zmieni na zawsze pogląd na to, co stało się pamiętnej nocy z 14 na 15 kwietnia.
Najsłynniejszy wrak wszech czasów Titanic oraz James Cameron, reżyser, który z historii o katastrofie zrobił kinowy hit, spotkają się ponownie w wyjątkowym, dwugodzinnym filmie. „Titanic oczami Jamesa Camerona” to próba wytłumaczenia, dlaczego niezatapialny statek jednak zatonął i to podczas swego dziewiczego rejsu. Nikt dotychczas nie podjął się jeszcze śledztwa na taką skalę, a niektóre ujawnione w jego toku fakty mogą zmienić fundamentalne założenia na temat przebiegu zdarzeń na Titanicu 14 kwietnia 1912 roku.
Przez ponad sto lat wrak Titanica spoczywał ukryty w ciemnościach na dnie Atlantyku, na głębokości prawie 4 km. Dzisiaj nie stanowi aż tak wielkiej zagadki. Dzięki nowoczesnej technologii badacze mogą zobaczyć go niemal w takim stanie, jak wówczas, gdy w 1912 roku wypływał w swój dziewiczy rejs. Czy zgromadzone dane umożliwią weryfikację hipotez dotyczących zatonięcia statku? Czy okaże się, że jego historię trzeba będzie napisać na nowo?