Tim i Fuzz restaurują samochód "Świętego" - sprawdza... Sir Roger Moore! Nowe odcinki Car S.O.S. na National Geographic Channel.

Tim i Fuzz restaurują samochód "Świętego" - sprawdza... Sir Roger Moore! Nowe odcinki Car S.O.S. na National Geographic Channel.

Opublikowany

„Car S.O.S.” powraca z jeszcze większą porcją motoryzacyjnych emocji. Przepis na radość właścicieli aut z przywrócenia do dawnej świetności ich samochodowych pereł jest prosty - i co równie ważne - sprawdzony! Najlepiej znają go Tim Shaw i Fuzz Townshend, którzy w nowym sezonie programu znów biorą na warsztat dziesięć wyjątkowych klasyków motoryzacji, w tym kultowe Volvo P1800. Takim samochodem jeździł serialowy Simon Templar w popularnym w latach sześćdziesiątych serialu „Święty’. Renowacji towarzyszyć będzie legendarny kierowca tego auta … Sir Roger Moore! 

„Car S.O.S.”, premiery od 18 kwietnia, w poniedziałki, godz. 20:00 na National Geographic Channel. 

Kiedy w życiu fana motoryzacji dzieje się coś złego, często zmuszony jest odstawić swoje „oczko w głowie”, czyli ukochane auto, na dalszy plan. Mijają kolejne dni i lata, a samochód powoli traci dawny blask. Wraz z nim blakną też wspomnienia i radość, którą sprawiał swojemu kierowcy. W tym momencie do akcji wkraczają Tim i Fuzz, czyli gwiazdorska ekipa „Car S.O.S.” z jednym celem – odrestaurować auto i przywrócić radość kierowcy. Tylko  i aż tyle. Przepis na to panowie mają opanowany do perfekcji. Potrzebne będzie auto, które lata świetności ma zdecydowanie za sobą, jego właściciel, który potrzebuje pomocy i ktoś życzliwy z otoczenia, kto wezwie ekipę „Car S.O.S.”. Potem pozostaje potajemnie wykraść pojazd właścicielowi i na trzy pełne tygodnie zamknąć się z nowym „czterokołowym wyzwaniem” w warsztacie. Tam w pocie czoła, ubrudzeni po łokcie smarami, rdzą i olejami mechanicy, przywrócą dawną świetność każdej maszynie.

Na początku czwartego sezonu Tima i Fuzza czeka nie lada wyzwanie. Przyjdzie im się zmierzyć z legendą, czyli Volvo P1800, samochodem, jakim poruszał się Simon Templar w serialu „Święty”. W dodatku renowacja tego niezwykłego auta odbędzie się pod czujnym okiem samego Rogera Moore’a, któremu rola „Świętego” przyniosła światową sławę. Jak gospodarze „Car S.O.S.” poradzą sobie z tym zadaniem? Przed jakimi innymi wyzwaniami staną w nowym sezonie i jakie samochodowe „perełki” uratują od zezłomowania? Tego dowiecie się w nowej serii, która startuje już 18 kwietnia na National Geographic Channel.

„Car S.O.S.”, premiery od 18 kwietnia, w poniedziałki, godz. 20:00 na National Geographic Channel. 

Opisy odcinków:
Odcinek 1. Car S.O.S.: Volvo P1800. Premiera 18 kwietnia, godz. 20:00
Chłopcy jadą do londyńskiego Croydon, aby uratować auto, takie jak to, którym poruszał się Simon Templar w serialu „Święty”. Chodzi o Volvo P1800, rocznik 1964. Jego właściciel, Peter, kupił pojazd w 1992 roku. Niestety nie udało mu się przywrócić jego dawnego blasku, ponieważ w wyniku udaru został częściowo sparaliżowany. Teraz tylko cud mógłby uratować ten wyjątkowy samochód. Na szczęście w roli motoryzacyjnych cudotwórców świetnie sprawdzają się Tim i Fuzz, którzy za punkt honoru postawili sobie odrestaurowanie auta. Zadanie będzie tym trudniejsze, że efektom ich pracy przyglądać się będzie nie kto inny jak sam Roger Moore, czyli serialowy „Święty”.

Odcinek 2. Car S.O.S.: Ac Aceca. Premiera 25 kwietnia, godz. 20:00
Tim i Fuzz jadą na północ Anglii, do Leeds, by zająć się jednym z najpiękniejszych sportowych aut brytyjskiej produkcji, o którym niewiele osób słyszało – to samochód AC Aceca. Powstało ich zaledwie około 300 sztuk, a właścicielem jednego z nich jest Monet Chana, który ma za sobą trudną drogę – przeżył atak serca i raka żuchwy. Problemy ze zdrowiem spowodowały, że jego rzadko spotykane piękne auto musiało pójść w odstawkę. Na lata wylądowało w garażu, gdzie powoli niszczało. Teraz ekipa „Car S.O.S.” zrobi wszystko, by przywrócić mu dawny blask.

Odcinek 3. Car S.O.S.: Datsun 240z.  Premiera 2 maja, godz. 20:00
Datsun 240z to motoryzacyjna ikona lat siedemdziesiątych. Ten japoński sportowy samochód podbił przebojem rynek i do dziś uważany jest za kultowy w swojej klasie. Właściciel tego auta, Paul, to przykładny ojciec rodziny, który przeszedł poważne problemy zdrowotne, przez co zaniedbał swój ukochany samochód. Teraz jego syn zgłosił się do Tima i Fuzza, aby pomogli mu przywrócić dawną świetność Datsunowi i sprawić niespodziankę ojcu.


Odcinek 4. Car S.O.S.: BMW 2002 Turbo. Premiera 9 maja, godz. 20:00
W tym odcinku Tim i Fuzz podejmą się próby renowacji niemieckiej ikony motoryzacji – BMW 2002 Turbo. To auto, które swoją premierę miało w 1973 roku, było pierwszym europejskim samochodem z turbodoładowaniem. Właścicielem takiego BMW jest Raymond, który z powodu podeszłego wieku i problemów sercowych oraz cukrzycy nie znajduje sił na remont maszyny. Za namową jego córki zajmie się tym ekipa Car S.O.S.


Odcinek 5. Car S.O.S.: Range Rover Vogue SE. Premiera 16 maja, godz. 20:00
Mąż Margaret nigdy nie latał samolotami, więc ich wakacyjne przygody były samochodowymi wyprawami po Anglii. Niestety jego nagła śmierć przerwała piękną tradycję, po której pozostał jedynie samochód – Range Rover Vogue SE. Nadmiar obowiązków i opieka nad chorym synem sprawiły, że Margaret musiała odstawić auto do garażu. Ekipa Car S.O.S. spróbuje przywrócić samochodowej „perełce” dawny blask.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Volvo_010_CarSOSIV.jpg

grafika | 2,65 MB

Pobierz
Car_S.O.S._wraca_na_National_Geographic_Channel_opisy_odcinkow.pdf

pdf | 845 KB

Pobierz
Volvo_004_CarSOSIV.jpg

grafika | 8,19 MB

Pobierz
Car_S.O.S._wraca_na_National_Geographic_Channel_opisy_odcinkow.docx

docx | 706 KB

Pobierz
Volvo_001_CarSOSIV.jpg

grafika | 8,33 MB

Pobierz
Volvo_009_CarSOSIV.jpg

grafika | 7,32 MB

Pobierz
ACAceca_002_CarSOSIV.jpg

grafika | 3 MB

Pobierz
Volvo_005_CarSOSIV.jpg

grafika | 6,83 MB

Pobierz
ACAceca_001_CarSOSIV.jpg

grafika | 7,9 MB

Pobierz
Volvo_003_CarSOSIV.jpg

grafika | 8,23 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.