Kim jest Bóg? National Geographic Channel szuka odpowiedzi na to pytanie w nowej serii "W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem". 

Kim jest Bóg? National Geographic Channel szuka odpowiedzi na to pytanie w nowej serii "W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem". 

Opublikowany

Już w niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 21:30 National Geographic Channel zabierze widzów w niezwykłą podróż po świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania w programie "W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem". Jak powstało życie na Ziemi? Co oznacza grzech? Czy śmierć jest końcem czy tylko etapem życia? Na te pytania w sondzie ulicznej odpowiadali Polacy. Kim jest Bóg? Zobaczcie, jak Go postrzegają przedstawiciele 22 krajów świata.  

Jak na fundamentalne pytania o Boga, grzech, zmartwychwstanie odpowiedzieli mieszkańcy Polski?


Kim jest Bóg? „Bóg jest postacią w książce.” „Jest tym, który karmi wszystkich i daje nam siłę.” „Bóg jest postacią fikcyjną.” Między innymi takie określenia padały w przeprowadzonej na początku roku przez National Geographic Channel sondzie ulicznej przeprowadzonej w 22 krajach, wśród wyznawców różnych religii i światopoglądów. Najczęściej jednak respondenci różnych ras, wyznań i narodowości pytani o to, kim jest dla nich Bóg, deklarowali, że „Bóg jest miłością” i „Bóg jest „wszystkim”. W sondzie wzięli udział obywatele 22 różnych państw m.in. Polski, Szwecji, Indii, Korei Płd. czy USA. Kolejnych odpowiedzi na pytania o istotę relacji Boga i człowieka National Geographic Channel szukać będzie w nowej serii dokumentalnej „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”, której premiera odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia,  o godz. 21:30.  

Kim jest Bóg? Sonda uliczna National Geographic Channel. 


Sześcioodcinkowa seria „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” zabierze widzów w podróż po najważniejszych miejscach kultu różnych religii na całym świecie. Każdy z odcinków porusza inną tematykę dotyczącą kluczowych kwestii związanych z Bogiem i wiarą, takich jak: życie po śmierci, apokalipsa, pochodzenie osoby lub osób boskich, stworzenie świata, źródła zła czy cuda. Pierwszy z odcinków, „Życie po śmierci”, będzie poszukiwaniem źródeł największej nadziei ludzi wierzących, czyli zmartwychwstania. 

Zwiastun serii.


Jak na pytanie o to, co dzieje się z nami po śmierci odpowiadali ludzie na całym świecie? 


„W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” – premiera w niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 21:30 tylko na National Geographic Channel. 


 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BeyondDeath_006_StoryOfGodWithMorganFreeman.jpg

grafika | 7,28 MB

Pobierz
StoryOfGodWithMorganFreeman_004-2.jpg

grafika | 10,7 MB

Pobierz
BeyondDeath_005_StoryOfGodWithMorganFreeman.jpg

grafika | 7,95 MB

Pobierz
StoryOfGodWithMorganFreeman_002-2.jpg

grafika | 12,4 MB

Pobierz
Kim_jest_Bog._W_poszukiwaniu_Boga_z_Morganem_Freemanem_na_National_Geographic_Channel.docx

docx | 704 KB

Pobierz
Kim_jest_Bog._W_poszukiwaniu_Boga_z_Morganem_Freemanem_na_National_Geographic_Channel.pdf

pdf | 519 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.