Propozycje programowe na maj
Propozycje programowe na maj

Propozycje programowe na maj

Opublikowany

Czy trzeba być geniuszem, aby znaleźć odpowiedzi na ważne pytania? National Geographic Channel i słynny naukowiec, profesor Stephen Hawking udowodnią, że zwykli ludzie także potrafią analizować naukowe odkrycia, które zrewolucjonizowały świat. Wszystko to w nowej serii dokumentalnej "Świat według Stephena Hawkinga". To nie koniec niespodzianek, jakie czekają na widzów w maju! Na antenie stacji pojawi się charyzmatyczna załoga mechaników z Alaski w serii "Alaska: Mechanicy do zadań specjalnych",  premierowe odcinki "Wielkich konstrukcji III Rzeszy", a także dwa filmy dokumentalne - "Tajna broń Hitlera" oraz "Explorer: Nie ma odwrotu". 

ŚWIAT WEDŁUG STEPHENA HAWKINGA
Genius by Stephen Hawking
Premiery od 17 maja, w każdy wtorek, godz. 22:00
(6x60 min.)

W nowej serii dokumentalnej „Świat według Stephena Hawkinga”, National Geographic Channel i profesor Stephen Hawking udowodnią, że zwykli ludzie także potrafią analizować naukowe odkrycia, które zrewolucjonizowały świat. W każdym odcinku, grupa bystrych śmiałków wyłowionych z przysłowiowego tłumu, musi przyjąć sposób rozumowania wielkich naukowców. Wszystko po to, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące ludzkość od wieków pytania: dlaczego tu jestem? czy jesteśmy sami we wszechświecie? Aby się tego dowiedzieć, uczestnicy programu będą musieli przeprowadzić szereg skomplikowanych eksperymentów, odkrywając tajniki biologii ewolucyjnej, astrofizyki, a nawet mechaniki kwantowej. Seria zabierze bohaterów poszczególnych odcinków i widzów przed telewizorami w podróż w czasie – m.in. do starożytnej Grecji, gdzie Eratostenes zmierzył obwód naszej planety, a także do bardziej współczesnych czasów, w których naukowcy, tacy jak Edward Hubble określili odległość dzielącą Ziemię od galaktyk rozrzuconych po całym wszechświecie.

WIELKIE KONSTRUKCJE III RZESZY
Nazi Megastructures III
Premiery od 15 maja, w niedziele, godz. 21:30
(6x60 min.)

W dążeniach do dominacji nad światem naziści nie stawiali sobie żadnych barier. Przez lata konstruowali jedne z najbardziej nowatorskich, a zarazem złowrogich, często powiązanych z bronią masowego rażenia, obiektów wojskowych, które miały zapewnić im hegemonię w Europie. National Geographic Channel pokaże, co pozostało z najbardziej ambitnych megakonstrukcji Hitlera. Widzowie poznają życiorysy genialnych inżynierów -projektantów i przekonają się, w jaki sposób ich wynalazki dały początek technologicznej rewolucji, która na zawsze zmieniła oblicze działań wojennych. W trzeciej odsłonie serii widzowie przeniosą się do Berghof, górskiej rezydencji Adolfa Hitlera, położonej w Bawarii, miejsca, w którym dyktator spędził najwięcej czasu podczas II wojny światowej. Poznają również tajemnice kryjące się za sukcesem „blitzkrieg” (wojny błyskawicznej), a także odwiedzą centrum dowodzenia tego przedsięwzięcia, ulokowane w Mamerkach, malowniczej osadzie leśnej na Mazurach. 

TAJNA BROŃ HITLERA
Hitler’s Supergun aka Nazi Supergun
Premiera w piątek, 6 maja, godz. 21:00
(1x60 min.)

Latem 1944 roku wojska alianckie odkryły, że naziści budują potężny kompleks bunkrów u wybrzeży Francji. Miał on mieścić broń dalekiego zasięgu (znaną jako V3, a potocznie nazywaną także „stonogą” lub - ze względu na planowany kierunek ostrzału - „działem londyńskim”). Jej obliczeniowy zasięg miał gwarantować możliwość ostrzału Londynu. Alianci podjęli próby unicestwienia niebezpiecznego wynalazku niemieckich konstruktorów. Nad Normandią pojawiły się potężne brytyjskie Avro Lancastery wyposażone w inny niezwykły militarny wynalazek II wojny światowej - bombę typu „earthquake”, zwaną TallBoy. Skonstruował ją brytyjski inżynier, Barnes Wallis. Co ciekawe, podczas bombardowań Brytyjczykom udało się zniszczyć niebezpieczne baterie dział, ale dowiedzieli się o tym dopiero po inwazji lądowej. Nad Francją pojawiały się kolejne samoloty z ładunkami wybuchowymi. Jedna z amerykańskich maszyn eksplodowała zanim dotarła do celu. Śmierć w tej akcji poniósł pilot, Joe Kennedy Jr. (starszy brat póżniejszego prezydenta USA). Dokument National Geographic Channel przybliży historię powstania tajnej broni Hitlera, jak również ukaże starania aliantów, mające na celu udaremnienie działań wroga. Produkcja próbuje także wyjaśnić przyczyny katastrofy samolotu Kennedy’ego oraz odpowiedzieć na pytanie, czy wykorzystanie tego typu broni dalekiego zasięgu, było w ogóle wówczas możliwe. 

ALASKA: MECHANICY DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Big Fix Alaska
Premiery od 12 maja, w każdy czwartek, godz. 21:00
(8x60 min.)

Poznajcie Jima, właściciela sklepu i warsztatu zajmującego się naprawą wszelkiej maści maszyn w odległych zakątkach zamarzniętej północnoamerykańskiej tundry. Ryzykując życiem i zdrowiem, charyzmatyczna załoga Jima, pracuje od świtu do zmroku, naprawiając sprzęty, które odmówiły posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Ekipa mechaników musi wykazać się nie tylko nie lada zdolnościami, ale również stawić czoło niebezpiecznym wyzwaniom pracy w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Niezrażeni przeciwnościami spece każdego dnia naprawiają jednak wszystko, co tylko posiada silnik. Począwszy od unieruchomionej łodzi do połowu krabów na środku Morza Beringa, aż po zamrożone dźwigi na Biegunie Północnym. Przy serwisie działającym 24-godziny na dobę i napiętym harmonogramie w warsztacie Jima nie ma czasu na nudę!

EXPLORER: NIE MA ODWROTU
Explorer: Point of No Return aka Burma
Premiera w poniedziałek, 30 maja, godz. 22:00
(1x60 min.)

Elitarna grupa pięciu alpinistów zostaje wysłana na niezwykle wymagającą wyprawę, w jakiej nigdy wcześniej nie przyszło im uczestniczyć. Ekipa odwiedzi tętniące życiem rynki Birmy, starożytne świątynie, wyruszy zdradzieckimi szlakami gorącej dżungli, by wreszcie dotrzeć do zaśnieżonego szczytu Hkakabo Razi - najwyższego wzniesienia w Birmie. Jest on niezwykle stromy i niebezpieczny. To także wielka tajemnica geograficzna - nigdy nie został zmierzony, ale uważa się, że jest to najwyższy szczyt w południowowschodniej Azji. Alpiniści mają swoje własne powody, aby stawić czoło wyzwaniu i wewnętrznym demonom, z którymi będą musili zmierzyć się na górze. Cel jest w zasięgu ich wzroku, ale oni sami na krawędzi przetrwania.Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_maj_2016.pdf

pdf | 1,44 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_maj_2016.docx

docx | 4,24 MB

Pobierz
SwiatWedlugStephenaHawkinga_CzyCzlowiekMozePodrozowacWCzasie_4.jpg

grafika | 3,89 MB

Pobierz
Ep102_AlaskaMechanicyDoZadanSpecjalnych_1.jpg

grafika | 5,06 MB

Pobierz
SwiatWedlugStephenaHawkinga_KimJestesmy_5.jpg

grafika | 6,78 MB

Pobierz
ExplorerNieMaOdwrotu_1.jpg

grafika | 18,6 MB

Pobierz
WielkieKonstrukcjeIIIRzeszy_s3_SuperFortress_2.jpg

grafika | 8,51 MB

Pobierz
WielkieKonstrukcjeIIIRzeszy_s3_Blitzkrieg_1.jpg

grafika | 7,25 MB

Pobierz
TajnaBronHitlera_1.JPG

grafika | 5,05 MB

Pobierz
ExplorerNieMaOdwrotu_3.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
SwiatWedlugStephenaHawkinga_KimJestesmy_1.jpg

grafika | 7,01 MB

Pobierz
TajnaBronHitlera_2.JPG

grafika | 13,6 MB

Pobierz
Ep101_AlaskaMechanicyDoZadanSpecjalnych_2.jpg

grafika | 1,08 MB

Pobierz
ExplorerNieMaOdwrotu_2.jpg

grafika | 12,2 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.