Być panem własnego losu. "Outsiderzy: Z dala od cywilizacji" nowa seria na antenie National Geographic Channel. 

Być panem własnego losu. "Outsiderzy: Z dala od cywilizacji" nowa seria na antenie National Geographic Channel. 

Opublikowany

Czy w obecnych czasach da się żyć z dala od cywilizacji? Jak dużo wyrzeczeń trzeba ponieść, by egzystować w zgodzie z naturą? Bohaterowie nowej serii dokumentalnej National Geographic Channel porzucili wszystko to, co oferuje współczesny świat, by funkcjonować na swoich własnych zasadach. Ich historie zostaną przedstawione w programie „Outsiderzy: Z dala od cywilizacji”, który już w czerwcu zagości na antenie stacji. 

„Outsiderzy: Z dala od cywilizacji” – premiery w czwartki, od 23 czerwca, o godz. 23:00 na National Geographic Channel.  

Wielu ludzi spędza życie, będąc uwięzionymi w „czterech ścianach”, bez nadziei na zmianę swojego losu. Egzystują z miesiąca na miesiąc, pracując po to, by opłacić rachunki i zabezpieczyć swoje przetrwanie w miejskiej dżungli. Skrycie jednak marzą o wolności i o tym, by ich jedynym zegarem było słońce. Niektórzy z nich dochodzą do punktu zwrotnego i decydują się na odważny krok - porzucają dotychczasowe życie na rzecz wolności.

W nowej serii dokumentalnej „Outsiderzy: Z dala od cywilizacji” National Geographic Channel przedstawi historie śmiałków, dla których niezależność oznacza ponowne zdefiniowanie pojęcia „życia w zgodzie z naturą”. Bohaterowie programu odrzucili poukładane życie w społeczeństwie, by zostać panami swojego losu. Kim oni są? Joe Ray w poszukiwaniu spokoju i równowagi ducha ostatnie dwa lata spędził w podziemnej sieci jaskiń, w górach Ozark w stanie Arkansas, służących mu za dom. Dzięki temu, że są to rejony trudno dostępne i rzadko odwiedzane przez turystów Joe może się cieszyć prywatnością. Natomiast Doc Leverett pewnego dnia obudził się i stwierdził „mam dość swojego życia”. Wraz z żoną, Jeanny zbudowali dom na drzewie w ogromnym lesie przy granicy z Kanadą. Mieszkają tam, a by nie umrzeć  z głodu, muszą polować na dzikie zwierzęta. Z kolei Dan Burton przeniósł się wraz  z rodziną na odizolowaną wyspę pośrodku jeziora Michigan, długie kilometry od najbliższych sąsiadów. Łowi ryby, by zapewnić pożywienie bliskim. „Obozowisko, kilka koni, dobry pies i niezawodna strzelba” – to recepta na szczęście Beara Clawa, który z fabrycznego operatora wózka widłowego stał się prawdziwym człowiekiem gór. Z własnego wyboru żyje jak nomada, co jakiś czas zmieniając miejsce zamieszkania.  

Mówi się, że prawdziwa ucieczka okupiona jest wysoką ceną… poznajcie tych, którzy byli gotowi ją zapłacić i, co najważniejsze, czerpią z tego radość.

„Outsiderzy: Z dala od cywilizacji” – premiery w czwartki, od 23 czerwca, o godz. 23:00 na National Geographic Channel.

Opisy odcinków:
Odcinek 1. „Outsiderzy: Z dala od cywilizacji: W dziczy” – premiera w czwartek, 23 czerwca, o godz. 23:00.
Woda zalewa część jaskiń, w których rezyduje Joe Ray. Aby nie stracić wszystkich swoich kosztowności, w szczególności pamiątek po zmarłej żonie, musi przenieść cały swój dobytek na suchy grunt. Z powodu pożarów lasów, Bear Claw będzie znów musiał zmienić swoje miejsce zamieszkania. Ogień podchodzi coraz bliżej jego obozowiska. Doc Leverett w czasie polowania zauważa intruza, który kręci się wokół jego domu na drzewie. Kim jest niespodziewany gość? Czy ta sytuacja będzie miała wpływ na życie jego rodziny? Dan Burton wyrusza swoją motorówką na połowy, jednak jego łódź się psuje. Czy uda mu się wrócić do domu, gdy na szybką pomoc nie ma co liczyć, bo najbliżsi sąsiedzi, również izolujący się od społeczeństwa, mieszkają wiele kilometrów dalej?

Odcinek 2. „Outsiderzy: Z dala od cywilizacji: Znalezione, niekradzione” – premiera w czwartek, 30 czerwca, o godz. 23:00.  
Bear Claw musi upolować niedźwiedzia, aby zapewnić sobie pożywienie. Razem z sąsiadem, treserem psów gończych, wyruszają na łowy. Dan Burton w czasie jednej ze swoich wypraw znajduje porzucony na dnie jeziora skuter śnieżny. Planuje go wyłowić, aby mieć możliwość szybszego transportu w zimie. Joe Ray nie lubi opuszczać swojej jaskini. Jednakże teraz musi znaleźć cenne minerały w nieczynnej kopalni cynku, za sprzedaż których będzie mógł zakupić amunicję do swoich strzelb. Doc i Jeanny Leverett potrzebują kozy, by zapewnić sobie stałe źródło pożywienia. Sąsiad zaproponował im wymianę – pytanie na co?

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Outsiderzy__z_dala_od_cywilizacji_National_Geographic_Channel.docx

docx | 708 KB

Pobierz
Outsiderzy_Z_dala_od_cywilizacji_3.jpg

grafika | 7,02 MB

Pobierz
Outsiderzy__z_dala_od_cywilizacji_National_Geographic_Channel.pdf

pdf | 687 KB

Pobierz
Outsiderzy_Z_dala_od_cywilizacji_1.jpg

grafika | 7,15 MB

Pobierz
Outsiderzy_Z_dala_od_cywilizacji_8.jpg

grafika | 6,77 MB

Pobierz
Outsiderzy_Z_dala_od_cywilizacji_6.jpg

grafika | 5,93 MB

Pobierz
Outsiderzy_Z_dala_od_cywilizacji_2.jpg

grafika | 7,63 MB

Pobierz
Outsiderzy_Z_dala_od_cywilizacji_4.jpg

grafika | 11,1 MB

Pobierz
Outsiderzy_Z_dala_od_cywilizacji_7.jpg

grafika | 7,64 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.