Na wrzesień kanał National Geographic przygotował liczne premierowe dokumenty, które pozwolą na nowo spojrzeć na powszechnie znane wydarzenia. Po pięciu miesiącach od pożaru paryskiej katedry Notre Dame poznamy relacje strażaków i policjantów, którzy brali udział w akcji obserwowanej wnikliwie przez cały świat. Z okazji rocznicy zamachów z 11 września odkryjemy z kolei mniej znaną historię z tego dnia, dotyczącą niezwykłej pomocy udzielonej w kanadyjskim miasteczku Gander pasażerom podróżującym do USA. We wrześniu będziemy też obchodzić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i z tej okazji kanał National Geographic rzuci nowe światło na najważniejsze bitwy oraz na samobójstwo Adolfa Hitlera. We wrześniu będziemy także podziwiać cuda inżynierii w nowej serii „Superkonstrukcje” oraz w drugim sezonie „Maszyn wagi ciężkiej”. Nie zabraknie rzeczy największych, najcięższych, najdroższych i najbardziej skomplikowanych technicznie.
NOTRE DAME W OGNIU
Premiera w niedzielę 15 września o godz. 22:00
(1x60 min)
SUPERKONSTRUKCJE
Premiery w czwartki od 5 września o godz. 21:00
(6x60 min)
MASZYNY WAGI CIĘŻKIEJ
Premiery w czwartki od 19 września o godz. 22:00
(5x60 min)
11 WRZEŚNIA: KONTROLERZY NIEBA
Premiera w środę 11 września o godz. 22:00
(1x60 min)

II WOJNA ŚWIATOWA: UKRYTA PRAWDA
Premiery w piątki od 27 września o godz. 21:00
(6x60 min)

W BUNKRZE HITLERA: OSTATNIE DOKUMENTY
Premiera w piątek 13 września o godz. 22:00
(1x60 min)
JAK ZMIENIĆ ŚWIAT?
Premiery w soboty od 7 września o godz. 20:00
(6x60 min)

STAWKA WARTA TUŃCZYKA
Premiery w soboty od 7 września o godz. 14:00, od soboty 14 września o 13:00 i 14:00
(12x60 min)

KATASTROFA W PRZESTWORZACH: RAPORT SPECJALNY
Premiery w poniedziałki od 2 września o godz. 21:00
(10x60 min)

PORT W HAMBURGU
Premiera w środę 12 września o godz. 22:00
(1x60 min)
SOBOTNIE MARATONY: KOREA PÓŁNOCNA
Emisje w każdą wrześniową sobotę od godz. 21:00
- Dynastia Kimów – trzy pokolenia Program ukazuje skomplikowane relacje w rodzinie, która od ponad 70 lat rządzi Koreą Północną. To pierwsza tak kompletna próba opowiedzenia mrocznej i surrealistycznej historii dynastii Kimów, ze szczególnym uwzględnieniem relacji między ojcem, synem i wnukiem.
- Korea Północna według Michaela Palina Historyczne spotkanie przywódców Korei Północnej i Południowej, Kim Dzong Una i Moon Jae-ina, było wydarzeniem komentowanym na całym świecie. Komik i podróżnik Michael Palin miał okazję przyjrzeć się, jak odebrano je w Korei Północnej, bo właśnie wtedy przygotowywał program o tym tajemniczym i mało poznanym kraju.
- Korea Północna – gorące tematy Decyzja Kim Dzong Una o współpracy z Koreą Południową podczas olimpiady w Pjongczangu mogła okazać się próbą załagodzenia konfliktu albo jego dalszej eskalacji. Dziennikarz ABC News Bob Woodruff analizuje te wydarzenia, omawiając je w kontekście wcześniejszych igrzysk.
- Igrzyska w cieniu reżimu Korea Południowa była gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku. Na sportowe święto cieniem kładzie się jednak sąsiedztwo dyktatury z północy. Decyzja Kim Dzong Una o udziale jego państwa w rozgrywkach może być albo próbą wyciszenia konfliktu, albo zaognienia go.
- Korea Północna: siła propagandy Wizytujący Koreę Płn. dziennikarz ma nakręcić pochlebny materiał promocyjny. Ostateczny kształt filmu obnaża mechanizm propagandy w tym kraju.
- Korea Północna z ukrycia: dekadę później W 2006 r. Lisa Ling, korespondentka National Geographic, przeniknęła do Korei Północnej. W nowym programie uzupełniamy jej reportaż sprzed dekady.
- Kim Dzong Un: portret tyrana Kim Dzong Un umocnił swoją pozycję bezwzględną polityką wewnętrzną, rozbudową armii i programem jądrowym. Przedstawiamy portret przywódcy KRLD.
- Korea Północna: reżim za zamkniętymi drzwiami Co wiemy o dyktatorze, który zagroził światu użyciem broni nuklearnej? Jak żyje się w tak odizolowanym państwie, jakim jest Korea Północna?