Sierpniowe premiery na National Geographic Channel
Sierpniowe premiery na National Geographic Channel

Sierpniowe premiery na National Geographic Channel

Opublikowany

W sierpniu widzowie National Geographic Channel poznają prawdziwe historie ukazujące w nowym świetle współczesnych bohaterów wojennych, a także zobaczą, jak wygląda codzienne życie żołnierzy walczących na froncie. Wszystko to w dwóch nowych seriach dokumentalnych "Za linią wroga" oraz "Wojna na własne oczy". W programie "Przestępczość Sp. z o.o.: kulisy przemytu" stacja pokaże, jak działają przemytnicy zajmujący się szmuglowaniem ludzi czy broni.  Nie zabraknie również polskiego akcentu.  W dokumencie "Oszukać śmierć", światowej klasy neurolog odwiedzi Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie, by poddać się serii eksperymentów. 

ZA LINIĄ WROGA
No Man Left Behind
Premiery w każdą środę, od 3 sierpnia o godz. 22:00
(6x60 min.)

Bycie pozostawionym za linią wroga, to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się podczas walki. To sytuacja, na której okoliczność ćwiczeni są wszyscy żołnierze, ale niewielu z nich jej doświadcza, a jeszcze mniej jest w stanie przeżyć. W nowej serii dokumentalnej „Za linią wroga”, widzowie usłyszą wstrząsające relacje, zobaczą realistyczne rekonstrukcje wydarzeń oraz archiwalne zdjęcia, ukazujące w nowym świetle współczesnych bohaterów wojennych i agentów specjalnych, którym pomimo minimalnych szans na przeżycie udało się przetrwać w najbardziej ekstremalnych warunkach na Ziemi. W pierwszym odcinku programu poznamy prawdziwą historię członków załogi dwóch helikopterów Black Hawk zestrzelonych podczas krwawych walk amerykańskich jednostek specjalnych z somalijska milicją, do których doszło w Mogadiszu i które stały się tematem bestselerowej powieści i głośnego filmu „Helikopter w ogniu”. Pilot zestrzelonego śmigłowca i dwaj żołnierze biorący udział w walkach, po raz pierwszy spotykają się po latach przed kamerą i ujawniają wstrząsające szczegóły jednej z najbardziej dramatycznych operacji militarnych w całej wojskowej historii Stanów Zjednoczonych od czasów wojny w Wietnamie.

WOJNA NA WŁASNE OCZY
Eyewitness War
Premiery w każdą środę, od 3 sierpnia o godz. 23:00 i 23:30
(16x30 min.)

„Wojna na własne oczy” to program śledzący losy kobiet i mężczyzn, należących do amerykańskich sił zbrojnych, którzy biorą udział w operacjach militarnych w różnych zakątkach świata. W każdym z odcinków przedstawione zostaną prawdziwe historie ludzi, którzy nie boją się stawić czoła temu, co czyha na nich za rogiem. Świszczące kule przelatujące nad ich głowami, czy zabójcze amatorskie środki wybuchowe są dla nich codziennością. Widzowie będą świadkami niebezpiecznych misji, widzianych oczami dzielnych członków amerykańskich służb. Seria pokaże prawdziwe i brutalne materiały z pierwszej linii frontu oraz żołnierzy, którzy walczą o to, by przeżyć kolejny dzień. 

PRZESTĘPCZOŚĆ SP. Z O.O.: KULISY PRZEMYTU
Underworld Inc: Tricks Of The Trade
Premiera w czwartek, 4 sierpnia o godz. 20:00
(1x60 min.)

Od broni palnej, przez fałszywe leki, podróbki znanych marek i… ludzi – przemytnicy szmuglują wszystko, na czym można zarobić. Biznes ten ma się bardzo dobrze, a nieustanna gra w „kotka i myszkę” z przedstawicielami rządu, którzy próbują ukrócić nielegalny proceder, trwa w najlepsze. Czarny rynek to centrum światowego handlu, na którym znaleźć można coraz więcej cwanych „przedsiębiorców” – aby przetrwać w tej branży, trzeba być sprytnym. Przemytnicy szmuglujący ludzi muszą zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły i zacierać za sobą ślady, aby nie dać się złapać strażnikom. Dla legalnie przekraczającego granicę człowieka, podróż z Nogales w Meksyku do Phoenix w USA to tylko kilka godzin jazdy klimatyzowanym autem, natomiast dla przemytnika, to pięć długich dni na morderczej pustyni Sonora. Zapraszamy na program dokumentalny odsłaniający kulisy tego mrocznego biznesu. 

OSZUKAĆ ŚMIERĆ
Return From The Dead
Premiera w poniedziałek, 29 sierpnia, o godz. 22:00
(1x60 min.)
Światło tlące się na końcu długiego tunelu, błogie uczucie „wyjścia” z ciała i spotkanie z pozaziemskimi istotami - to tylko niektóre z opisów niewyjaśnionych zdarzeń przytaczanych przez ludzi, twierdzących, że „doświadczyli własnej śmierci”. To również argumenty mające przemawiać za tym, że śmierć nie jest końcem ludzkiego życia. Doktor Steven Laureys, światowej klasy neurolog, spróbuje znaleźć naukowe wyjaśnienia tych zjawisk i wyjaśnić, co jest przyczyną tak nietypowych zachowań ludzkiego mózgu. W tym celu odwiedzi m.in. Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie, by z pomocą doktora Krzysztofa Kowalczuka, szkolącego pilotów w zakresie radzenia sobie ze skutkami przeciążeń grawitacyjnych, których objawem może być pojawienie się wizji tunelu, poddać się serii eksperymentów mających wywołać symptomy „doświadczenia śmierci”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wojna_na_wlasne_oczy_2.JPG

grafika | 1,01 MB

Pobierz
Wojna_na_wlasne_oczy_1.JPG

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Za_linia_wroga_odc2_3.jpg

grafika | 19,6 MB

Pobierz
Przestepczosc_kulisy_przemytu_1.jpg

grafika | 7,87 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_sierpien_2016.pdf

pdf | 1010 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_sierpien_2016.doc

doc | 3,26 MB

Pobierz
Oszukac_smierc_1.jpg

grafika | 18 MB

Pobierz
Wojna_na_wlasne_oczy_3.JPG

grafika | 1,16 MB

Pobierz
Przestepczosc_kulisy_przemytu_3.jpg

grafika | 1,38 MB

Pobierz
Za_linia_wroga_odc3_2.jpg

grafika | 18,8 MB

Pobierz
Oszukac_smierc_2.jpg

grafika | 16,9 MB

Pobierz
Przestepczosc_kulisy_przemytu_2.jpg

grafika | 6,94 MB

Pobierz
Oszukac_smierc_3.jpg

grafika | 11,2 MB

Pobierz
Za_linia_wroga_odc1_1.jpg

grafika | 8,16 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.