National Geographic Channel zamawia drugi sezon serii "Megaodkrycia"

National Geographic Channel zamawia drugi sezon serii "Megaodkrycia"

Opublikowany

Duet reżyserski Brendan i Emmett Malloy, wraz z producentami Brianem Grazerem, Ronem Howardem i firmą Asylum Entertainment, rozpoczną prace nad nowym cyklem programów dokumentalnych prezentujących najbardziej przełomowe odkrycia nauki, mające wpływ na kształt naszego świata. Premiera drugiego sezonu serii „Megaodkrycia” przewidziana jest na wiosnę 2017 roku na antenie National Geographic Channel. 

Do ekipy programu, produkowanego wspólnie przez firmy Imagine Entertainment i Asylum Entertainment, dołączyli bracia Brendan i Emmett Malloy, duet reżyserski nagradzany przez branżę filmową. Zasili on awangardową listę reżyserów nowego sezonu. Jako producenci wykonawczy powracają również Brian Grazer, Ron Howard, Michael Rosenberg, Steve Michaels, Jonathan Koch, Ryann Lauckner i Kurt Sayenga. Produkcja zostanie wyemitowana w 171 krajach w 45 językach, docierając do 440 milionów gospodarstw domowych. Pojawi się także w hiszpańskojęzycznej sieci Nat Geo Mundo. 

Antologia rzuci nowe światło na prace największych światowych naukowców i pokaże, w jaki sposób ich przełomowe odkrycia mogą zmienić nasze życie w bliższej i dalszej przyszłości. Produkcja „Megaodkrycia” przedstawia historie, ludzi i technologie stojące za tymi innowacjami i ukazuje, w jaki sposób zmieniają one nasz świat. Pierwszy sezon serii został oceniony przez krytyków jako „ambitny”, „innowacyjny”, „inspirujący” i „fascynujący”. Sezon drugi, tak jak poprzedni, będzie pokazywać z unikalnej, naukowej perspektywy prowokujące do myślenia tematy, takie jak nałogi, cyberterroryzm, drony, rak, big data czy energia. 

„Jesteśmy zadowoleni nie tylko dlatego, że będziemy kontynuować współpracę z Brianem i Ronem, ale również, że udało nam się namówić do współpracy przy drugim sezonie uznanych wizjonerów ze świata filmu niezależnego, którzy zajmą się kolejnymi wyzwaniami i przybliżą nam pionierskie sylwetki naukowców  z całego świata, wyznaczających nowe granice w innowacjach i poszukiwaniach”, mówi Tim Pastore, prezes ds. programu i produkcji własnych w National Geographic Channel. „Pasja tych ludzi i chęć niesienia zmian znakomicie zwiększają szanse na poprawę jakości naszego świata.”  

W drugim sezonie na reżyserskich krzesłach ponownie zasiądzie ekipa utalentowanych filmowców, którzy skierują kamery na niezbadane obszary nauki, technologii i inżynierii. Wszystko po to, by zgłębiać naukowe odkrycia i ukazywać odwagę, wyobraźnię, pasję i poświęcenie towarzyszące w pracy naukowcom:
Ana Lily Amirpour, irańsko-amerykańska pisarka i reżyser, („O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu”) zbada przełomową metodę immunoterapii CAR T cell w leczeniu raka.
• Zdobywca nagrody jury na festiwalu Sundance Film Festival, Shane Carruth („Primer,” „Upstream Color”) zajmie się postępami w rozwiązaniach big data i tworzeniu sztucznej inteligencji.
• Teksańczyk David Lowery („Mój przyjaciel smok”, „Wydarzyło się w Teksasie”), kolejny zdobywca nagrody na festiwalu Sundance, zbada możliwości wykorzystania halucynogenów w leczeniu uzależnień.
• Orędowniczka ochrony środowiska Shalini Kantayya („Catching the Sun”), która znalazła się w pierwszej dziesiątce finalistów wyprodukowanego przez Stevena Spielberga reality show „On the Lot”, zaprezentuje nowe źródła energii, które zastąpią elektryczność.
Bracia Malloy („The White Stripes: pod zorzą polarną”, „Tribes of Palos Verdes”) zbadają szanse i zagrożenia, które niosą ze sobą małe, komercyjne drony.
• Uznany przez krytyków reżyser teledysków i reklam A.G. Rojas („Run the Jewels,” „Close Your Eyes”) prześledzi taktykę, technologię i konsekwencje, jakie niesie ze sobą cyberterroryzm.

„W serii »Megaodkrycia« najbardziej spodobał nam się pomysł uchwycenia realiów ludzkich dramatów kryjących się za każdym naukowym odkryciem”, mówią bracia Malloy. „Cieszymy się, ze możemy pracować z nowatorskimi reżyserami, którzy przełożą swój własny styl filmowej narracji na historie naukowców-pasjonatów, którzy przyczyniają się do zmiany naszej codzienności.”

„»Megaodkrycia« to próba spojrzenia na palące zagadnienia nauki z perspektywy narratora”, twierdzi Howard. „Chodzi o to, by znaleźć w nich nadzieję i heroizm. Nie mam wątpliwości, że wizjonerzy, zaangażowani w tworzenie nowych odcinków serialu, wykorzystają swój własny sposób narracji by wydobyć moc, płynącą z połączenia nauki i ludzkich dramatów, a także zainteresować nimi widownię.”

Grazer dodaje: „Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy kontynuować współpracę z National Geographic i nie możemy się już doczekać na spotkanie z braćmi Malloy i innymi nowatorskimi reżyserami. Mamy nadzieję, że nowe odcinki nadal będą wykorzystywać naukę po to, by wytłumaczyć widzom stojące przed ludzkością wyzwania, ale także by zaoferować optymistyczne spojrzenie na rzeczywistość, a może nawet rozwiązania tych problemów.”

W tym roku laureat Oscara Adrien Brody zdobył nominację do nagrody Emmy w kategorii Wybitny Narrator za występ w jednym z odcinków serii „Megaodkrycia” – „Rozszyfrować mózg”, reżyserowanym przez Bretta Retnera.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

National_Geographic_Channel_zamawia_drugi_sezon_serii_Megaodkrycia.pdf

pdf | 967 KB

Pobierz
National_Geographic_Channel_zamawia_drugi_sezon_serii_Megaodkrycia.docx

docx | 710 KB

Pobierz
Megaodkrycia_3.jpg

grafika | 4,73 MB

Pobierz
RonHoward_Megaodkrycia_2.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
RonHoward_Megaodkrycia_1.jpg

grafika | 9,59 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.