Duchowe doświadczenia czy zwodnicze sztuczki ludzkiego mózgu? "Oszukać śmierć" w sierpniu na antenieNational Geographic Channel

Duchowe doświadczenia czy zwodnicze sztuczki ludzkiego mózgu? "Oszukać śmierć" w sierpniu na antenieNational Geographic Channel

Opublikowany

Światło tlące się na końcu długiego tunelu, błogie uczucie „wyjścia” z ciała i spotkanie z pozaziemskimi istotami - to tylko niektóre z opisów niewyjaśnionych zdarzeń przytaczanych przez osoby twierdzące, że doświadczyły własnej śmierci. Doktor Steven Laureys, światowej klasy neurolog, spróbuje znaleźć naukowe wyjaśnienia tych zjawisk i dowiedzieć się, co jest ich przyczyną. W tym celu podda się serii eksperymentów w różnych zakątkach świata, a swoją podróż rozpocznie od Warszawy.  

„Oszukać śmierć” - premiera w poniedziałek, 29 sierpnia, o godz. 22:00 na antenie National Geographic Channel.

Duchowe przeżycie spowodowane ingerencją pozaziemskich istot? A może zwodnicze działanie ludzkiego mózgu? Czym jest NDE (Near Death Experience) - „doświadczenie własnej śmierci” - które w podobny sposób opisuje tak wielu ludzi na całym świecie? Doktor Steven Laureys, neurolog, ekspert zajmujący się badaniem zmian stanów świadomości oraz leczeniem osób przebywających w śpiączce, spróbuje znaleźć odpowiedź na to zagadkowe pytanie. W tym celu podda się serii eksperymentów, by wywołać u siebie objawy NDE, takie jak wizja tunelu, a nawet „wyjście” z ciała.
Jednym z miejsc, jakie odwiedzi naukowiec, będzie Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie. Tam, z pomocą doktora Krzysztofa Kowalczuka, szkolącego pilotów w zakresie radzenia sobie ze skutkami przeciążeń grawitacyjnych, Laureys podda się eksperymentowi mającemu na celu wywołanie wizji tunelu. Następnie wybierze się do Londynu, gdzie przekona się, jak łatwo można „oszukać mózg”. W Kanadzie zaś, spotka się z mężczyzną, który w skutek doznanego udaru, jest w stanie odtworzyć szczegóły ze swojego dzieciństwa, jak… nauka pierwszych kroków. Doktor, dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości, przekona się również, jakie doznania towarzyszą uczuciu „wyjścia z ciała”. Następnie zarejestruje wszystko to, co dzieje się w mózgach 30 ochotników, którzy poddali się eksperymentom mającym wywołać symptomy NDE.
 
„Oszukać śmierć” - premiera w poniedziałek, 29 sierpnia, o godz. 22:00 na antenie National Geographic Channel.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Oszukac_smierc_3.jpg

grafika | 11,2 MB

Pobierz
Oszukac_smierc_2.jpg

grafika | 16,9 MB

Pobierz
Oszuka___mier__na_National_Geographic_Channel.doc

doc | 1,27 MB

Pobierz
Oszukac_smierc_1.jpg

grafika | 18 MB

Pobierz
Oszuka___mier__na_National_Geographic_Channel.pdf

pdf | 551 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.