National Geographic Channel zapowiada trzy nowe produkcje

National Geographic Channel zapowiada trzy nowe produkcje

Opublikowany

National Geographic Channel zapowiada trzy nowe produkcje – pełnometrażowy film dokumentalny o zmianach klimatycznych, którego producentami są m.in. Leonardo DiCaprio oraz Martin Scorsese, dokument poświęcony kwestiom płci „Gender Revolution” oraz serię, której scenariusz powstał na podstawie rękopisu Michaela Crichtona „Dragon Teeth”.

National Geographic Channel nabył prawa do pełnometrażowego dokumentu poświęconego zmianom klimatycznym, który wyprodukują: nagrodzony Oscarem producent Fisher Stevens oraz laureat Oscara, aktywista na rzecz ochrony środowiska i Posłaniec Pokoju ONZ Leonardo DiCaprio. Producentem wykonawczym jest Martin Scorsese. Tytuł dokumentu nie jest jeszcze znany. Premierowa emisja na antenie National Geographic Channel planowana jest na jesień 2016 roku.

Kolejna produkcja, „Gender Revolution”, pokaże złożony charakter płci w codziennym życiu od chwili narodzin aż po starość. Uzmysłowi widzom, jak do kwestii płci podchodziły przez stulecia dawne cywilizacje, a także jak zaskakująco odmienne podejście budzi ona dziś na całym świecie. Premiera dokumentu odbędzie się na antenie National Geographic Channel w 171 krajach i 45 językach, będzie również powiązana z poświęconym kwestiom płci numerem magazynu National Geographic, który ukaże się w styczniu 2017 r.

National Geographic Channel podpisał również umowę na opracowanie scenariusza serialu z prawami do wyświetlania na całym świecie, opartego na mającej się wkrótce ukazać powieści Michaela Crichtona, zatytułowanej „Dragon Teeth”. Crichton napisał ją w najbardziej płodnym okresie swojej twórczości. Książkę odkryła w archiwum pisarza jego żona, Sherri Crichton, natychmiast określając ją mianem „klasycznego Crichtona”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

National_Geographic_Channel_zamawia_scenariusz_serialu_na_podstawie_powie_ci_Michaela_Crichtona_Dragon_Teeth.docx

docx | 709 KB

Pobierz
National_Geographic_Channel_naby__prawa_do_dokumentu_o_zmianach_klimatycznych.docx

docx | 708 KB

Pobierz
National_Geographic_Channel_i__Katie_Couric_wsp__pracuj__przy_produkcji_Gender_Revolution.docx

docx | 701 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.