Wrzesień na National Geographic Channel
Wrzesień na National Geographic Channel

Wrzesień na National Geographic Channel

Opublikowany

We wrześniu na antenie National Geographic Channel odsłonimy tajemnice zatopionych podczas II wojny światowej okrętów wojskowych i statków. Pokażemy także najgłośniejsze katastrofy lotnicze, w tym atak na Pentagon z 11 września 2001 roku. Odwiedzimy mieszkańców "Odludnej wyspy", zobaczymy, jak wygląda praca ratowników na "Najniebezpieczniejszych drogach Europy", a także dowiemy się co słychać u "Poszukiwaczy złota". Pokażemy również archiwalne materiały filmowe, animacje oraz wywiady z ekspertami, które odsłonią tajniki „rewolucji seksualnej” ostatniego półwiecza. 

WYPRAWA DO WRAKU: II WOJNA ŚWIATOWA 
World War II: Drain The Ocean
Premiera w czwartek, 1 września, o godz. 22:00
(1x60 min.)

II wojna światowa pozostawiła po sobie mnóstwo wraków wojskowych okrętów i statków, ukrytych w morskich głębinach. Niedostępne przez dziesiątki lat, teraz, dzięki możliwościom współczesnej techniki, pozwalającym na skanowanie oceanów i „osuszenie” wód, a także trójwymiarowym rekonstrukcjom, odsłaniają przed nami swoje tajemnice. Począwszy od pancernika USS Arizona, zniszczonego w 1941 roku w wyniku japońskiej inwazji na Pearl Harbor, poprzez niewyjaśnione zatonięcie niemieckiego okrętu Bismarck, aż po wojskowy statek Leopoldville, który zabrał na dno setki żołnierzy, seria National Geographic Channel odkryje prawdę stojącą za reliktami tamtych tragicznych wydarzeń.  

KATASTROFA W PRZESTWORZACH
Air Crash Investigation 15
Premiery w każdy poniedziałek, od 5 września, o godz. 21:00
(10x60 min.)

Za każdym razem, gdy dochodzi do katastrofy lotniczej, cały świat śledzi przyczyny i okoliczności towarzyszące temu zdarzeniu. Najnowsza, piętnasta, seria programu „Katastrofa w przestworzach”, odsłania kulisy legendarnych tragedii lotniczych oraz ich przyczyn. Każdy z odcinków zawiera relacje naocznych świadków, rekonstrukcje komputerowe oraz wywiady ze śledczymi, którzy opowiadają o przyczynach poszczególnych wypadków. W pierwszym odcinku widzowie poznają historię katastrofy prywatnego odrzutowca Learjet 35, podróżującego z Orlando do Dallas, na pokładzie którego znajdowali się znany amerykański golfista Payne Stewart, jego trzech towarzyszy oraz dwóch pilotów. Kontakt z załogą urwał się tuż po starcie, samolotu nie udało się również przechwycić wysłanym na misję ratunkową myśliwcom F16. Piloci zaraportowali jednak oblodzenie kokpitu, co świadczyło o dekompresji wewnątrz kabiny Learjeta. Maszyna dryfowała w powietrzu przez cztery godziny, rozbiła się w Dakocie Południowej z powodu braku paliwa. W kolejnych odcinkach przedstawione zostaną również m.in. kulisy największej katastrofy w lotnictwie cywilnym, która wydarzyła się na Teneryfie - w skutek zderzenia dwóch samolotów śmierć poniosły 583 osoby. Widzowie dowiedzą się także, jak wyglądały wydarzenia z 11 września 2001 roku, gdy o budynek Pentagonu rozbił się porwany przez terrorystów samolot linii American Airlines.

NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE DROGI EUROPY
Ice Road Rescue 2
Premiery w każdą środę, od 7 września, o godz. 21:00 
(10x60 min.)

Zimą górskie przeprawy w Norwegii zmieniają się w najniebezpieczniejsze drogi Europy, blokując dostawy zaopatrzenia i sprzyjając groźnym wypadkom. Grupa wyszkolonych ratowników wyrusza na ratunek kierowcom, których ciężarówki utknęły w nieprzyjaznym, skalistym terenie. Pomimo trudnych warunków pogodowych i ostrych mrozów, które nie tylko utrudniają przeprowadzenie akcji ratunkowej, ale również zagrażają bezpieczeństwu, członkowie ekipy bez wahania ruszają na pomoc, zaopatrzeni w najnowocześniejszy sprzęt, wiedzę i doświadczenie. 

POSZUKIWACZE ZŁOTA 
Yukon Gold 4
Premiery w każdą środę, od 14 września, o godz. 22:00
(11x60 min.)

Wraz z nadejściem nowego sezonu wydobywczego, ekipy poszukiwaczy złota powracają z nadzieją na odnalezienie drogocennego kruszcu. Trafienie na „żyłę złota” nie jest łatwym zadaniem, stąd wysoka wartość tego metalu. Walcząc o warte krocie znaleziska, zespoły będą musiały zmagać się z awariami sprzętu, pogodą czy niebezpiecznymi warunkami pracy. Do kopalni powróci Big Al McGregor, który spełnia swoje marzenia o tym, by osiągając wiek emerytalny, zostać „górnikiem”. Wszystkie ekipy mają nadzieję, że tym razem uda im się zarobić fortunę.
 
ODLUDNA WYSPA
Lawless Island 2
Premiery w każdy czwartek, od 8 września, o godz. 22:00
(10x60 min.)

„Odludna wyspa” to seria opowiadająca o ludziach, którzy mieszkają w niezwykłym miejscu, z dala od cywilizacji, wygód i dóbr oferowanych przez współczesny świat - na wyspie u brzegów Alaski. Port Protection, wioska, do której można dotrzeć jedynie łodzią bądź hydroplanem – i to tylko wtedy, gdy pozwalają na to warunki pogodowe – liczy niespełna stu mieszkańców. Warunki są tu bardzo trudne, nie ma dróg ani opieki medycznej - prawdziwy, niekończący się survival. Mimo to nikt z osadników nie marzy o powrocie na tętniący życiem współczesnej cywilizacji kontynent.

11 WRZEŚNIA: ATAK NA PENTAGON 
9/11: The Plane That Hit The Pentagon
Premiera w sobotę, 10 września, o godz. 22:00
(1x60 min.)

11 września 2001 roku w wyniku katastrofy lotu American Airlines 77, w Pentagonie życie tracą 184 niewinne osoby. Dziś wydarzenia z tamtego okresu wydają się być bardzo odległe. Niektórzy z nas nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że Departament Obrony USA był celem ataku terrorystów, nie wspominając o ogromnej liczbie ofiar, jaką pochłonął ten akt terroru. Wydarzenia z Pentagonu są bardzo mało znane, pomimo tego, że wywarły ogromny wpływ na społeczeństwo. Jeszcze mniej znany jest fakt, że w ciągu godziny od zamachu, tamtejsi urzędnicy otrzymali informację o kolejnym uprowadzonym samolocie, który miał zmierzać w ich kierunku. W piętnastą rocznicę ataku z 11 września 2001 roku, ocaleni oraz wszyscy ci, którzy znaleźli się na pierwszej linii frontu, dzielą się wspomnieniami z tego pamiętnego dnia. Dnia, który na zawsze zmienił świat. 

SEKSU HISTORIA WSPÓŁCZESNA 
Original Sin
Premiery w każdą niedzielę, od 18 września, o godz. 21:30 i 22:30
(6x60 min.)

„Seksu historia współczesna” to sześcioodcinkowy program ukazujący, w jaki sposób „rewolucja seksualna”, która miała miejsce w ciągu ostatniego półwiecza, wpłynęła na takie aspekty ludzkiego życia, jak kultura, nauka czy polityka. Prześledzimy jak rozwój technologii, począwszy od pierwszych gadżetów erotycznych, poprzez kasety VHS z filmami pornograficznymi, aż po wirtualną rzeczywistość i aplikację Tinder, zmienił nie tylko sposób mówienia o sprawach intymnych, ale również sposób, w jaki ludzie poszukują swoich partnerów seksualnych. Widzowie dowiedzą się również jakie zmiany zaszły w społeczeństwie w kwestii postrzegania seksu, który, niegdyś będący tematem tabu, stał się użytecznym narzędziem wykorzystywanym w kampaniach wyborczych i reklamowych. Poruszona zostanie również tematyka kontroli urodzeń, począszy od ewolucji środków antykoncepcyjnych, aż do restrykcyjnego prawa wprowadzonego przez chiński rząd pozwalającego na posiadanie tylko jednego dziecka. Prześledzimy także, w jaki sposób pojęcie płci zostało zdefiniowane na nowo przez znane osoby transseksualne. W serii przedstawione zostaną archiwalne materiały filmowe, animacje oraz wywiady z ekspertami odkrywające zaskakujące obszary ludzkiego życia, na które seks wywarł znaczący wpływ.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BigAl_Poszukiwacze_zlota_3.jpg

grafika | 1,44 MB

Pobierz
11_wrzesnia_atak_na_Pentagon_1.jpg

grafika | 1,33 MB

Pobierz
Odc01_Katastrofa_w_przedstworzach_2.JPG

grafika | 6,05 MB

Pobierz
Najniebezpieczniejsze_drogi_Europy_3.jpg

grafika | 11,5 MB

Pobierz
Poszukiwacze_zlota_1.jpg

grafika | 1,2 MB

Pobierz
Poszukiwacze_zlota_2.jpg

grafika | 1,64 MB

Pobierz
Odc102_Odludna_wyspa.jpg

grafika | 9,18 MB

Pobierz
Wyprawa_do_wraku_II_wojna__wiatowa__36_.jpg

grafika | 107 KB

Pobierz
Odc104_Odludna_wyspa.jpg

grafika | 12,5 MB

Pobierz
Wyprawa_do_wraku_II_wojna__wiatowa__38_.jpg

grafika | 3,32 MB

Pobierz
Seksu_historia_wspolczesna_1.jpg

grafika | 6,4 MB

Pobierz
Seksu_historia_wspolczesna_2.JPG

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Odc109_Odludna_wyspa.jpg

grafika | 16,7 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_wrzesie__2016.pdf

pdf | 1,56 MB

Pobierz
Wyprawa_do_wraku_II_wojna__wiatowa__33_.jpg

grafika | 109 KB

Pobierz
ChrisAndNika_Poszukiwacze_zlota_4.jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Odc01_Katastrofa_w_przestworzach.JPG

grafika | 4,79 MB

Pobierz
Najniebezpieczniejsze_drogi_Europy_2.jpg

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Odc101Odludna_wyspa.jpg

grafika | 11,6 MB

Pobierz
Wyprawa_do_wraku_II_wojna__wiatowa__40_.jpg

grafika | 4,18 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_wrzesie__2016.doc

doc | 4,62 MB

Pobierz
Odc101_Odludna_wyspa.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
Najniebezpieczniejsze_drogi_Europy_1.jpg

grafika | 17,1 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Specjalne pasmo programowe National Geographic Channel w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej

temu

W czwartek, 1 września 2016 roku, w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, National Geographic Channel wyemituje blok programów poświęconych tematyce tego największego konfliktu zbrojnego w historii świata. Wśród wyselekcjonowanych pozycji pojawią się zarówno najpopularniejsze dokumenty poświęcone II wojnie światowej, jak również premiera programu „Wyprawa do wraku: II wojna światowa”, odkrywającego prawdę o spoczywających w głębiach oceanów reliktach tamtych okrutnych czasów. 
Rocznica ataków 11 września na National Geographic Channel

temu

11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych doszło do czterech ataków terrorystycznych z wykorzystaniem uprowadzonych samolotów pasażerskich. Oddając hołd ofiarom zamachów, National Geographic Channel zaprezentuje niezwykle poruszające programy dokumentalne ukazujące, jak te tragiczne wydarzenia zmieniły współczesny świat. 
Jak rewolucja seksualna zmieniła nasze życie? "Seksu historia współczesna" na National Geographic Channel

temu

W jaki sposób rewolucja seksualna, która miała miejsce w ciągu ostatniego półwiecza, wpłynęła na takie aspekty ludzkiego życia, jak kultura, nauka czy polityka? National Geographic Channel szuka odpowiedzi na to pytanie w sześcioodcinkowej serii dokumentalnej „Seksu historia współczesna”.
Katastrofa lotu American Airlines 77. "11 września: atak na Pentagon" na antenieNational Geographic Channel

temu

11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych doszło do czterech ataków terrorystycznych z wykorzystaniem uprowadzonych samolotów pasażerskich. Jeden z nich, oznaczony numerem lotu 77, linii American Airlines, uderzył w budynek Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, zabijając 184 niewinne osoby. National Geographic Channel pokaże dokument przedstawiający historię tej dramatycznej katastrofy. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.