Katastrofa lotu American Airlines 77. "11 września: atak na Pentagon" na antenieNational Geographic Channel

Katastrofa lotu American Airlines 77. "11 września: atak na Pentagon" na antenieNational Geographic Channel

Opublikowany

11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych doszło do czterech ataków terrorystycznych z wykorzystaniem uprowadzonych samolotów pasażerskich. Jeden z nich, oznaczony numerem lotu 77, linii American Airlines, uderzył w budynek Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, zabijając 184 niewinne osoby. National Geographic Channel pokaże dokument przedstawiający historię tej dramatycznej katastrofy. 

„11 września: atak na Pentagon” premiera w sobotę, 10 września, o godz. 22:00 na National Geographic Channel.

Samolot linii American Airlines o numerze lotu 77, odbywał podróż z lotniska Waszyngton-Dulles do Los Angeles. Na pokładzie znajdowało się 53 pasażerów i 6 członków załogi. Warunki atmosferyczne tego dnia były niezwykle sprzyjające, nic nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy. Wszystko zmieniło się jednak z minuty na minutę. Po atakach na World Trade Center, Federalna Administracja Lotnictwa straciła samolot z radarów. Uprowadzony przez terrorystów boeing ponownie zmierzał w kierunku Waszyngtonu, by wkrótce uderzyć w jeden z budynków Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Niedługo po tym, gdy rozpoczęła się walka o życie uwięzionych w zgliszczach ludzi, nadszedł kolejny alarm. Czwarty samolot, oznaczony jako lot nr 93, został uprowadzony i leci w kierunku stolicy USA.

Dziś wydarzenia z tamtego okresu wydają się być bardzo odległe. Niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że Pentagon był celem ataku terrorystów, nie wspominając o ogromnej liczbie ofiar, jaką pochłonęła tragedia w tym miejscu. Dokument „11 września: atak na Pentagon” zaprezentuje archiwalne nagrania oraz wywiady ze świadkami, pracownikami Departamentu Obrony oraz tymi, którzy znaleźli się na pierwszej linii frontu tego feralnego dnia.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

11_wrzesnia_Atak_na_Pentagon_7.jpg

grafika | 938 KB

Pobierz
11_wrzesnia_Atak_na_Pentagon_4.jpg

grafika | 1,53 MB

Pobierz
11_wrzesnia_Atak_na_Pentagon_8.jpg

grafika | 9,25 MB

Pobierz
11_wrzesnia_Atak_na_Pentagon_1.jpg

grafika | 1,33 MB

Pobierz
11_wrzesnia_Atak_na_Pentagon_6.jpg

grafika | 554 KB

Pobierz
11_wrzesnia_Atak_na_Pentagon_2.jpg

grafika | 3,12 MB

Pobierz
11_wrzesnia_Atak_na_Pentagon_3.jpg

grafika | 1,96 MB

Pobierz
11_wrzesnia_atak_na_Pentagon_na_National_Geographic_Channel.pdf

pdf | 593 KB

Pobierz
11_wrzesnia_Atak_na_Pentagon_5.jpg

grafika | 3,32 MB

Pobierz
11_wrzesnia_atak_na_Pentagon_na_National_Geographic_Channel.doc

doc | 1,38 MB

Pobierz

Laureat Oscara, aktor Geoffrey Rush jako Albert Einstein w serii "Geniusz" wyprodukowanej przez National Geographic Channel, Imagine Television i FOX 21 Television Studios 

National Geographic Channel zapowiada serial oparty na biografii Alberta Einsteina autorstwa Waltera Isaacsona. Rolę młodego naukowca zagra świetnie zapowiadający się aktor Johnny Flynn, a dojrzałego Einsteina – Geoffrey Rush. Zdjęcia do dziesięcioodcinkowej telewizyjnej antologii rozpoczną się w przyszłym miesiącu w Pradze. Reżyserem pierwszego odcinka będzie zdobywca Oscara, Ron Howard. Premiera serii odbędzie się w przyszłym roku na antenie National Geographic Channel w 171 krajach i 45 wersjach językowych.