Laureat Oscara, aktor Geoffrey Rush jako Albert Einstein w serii "Geniusz" wyprodukowanej przez National Geographic Channel, Imagine Television i FOX 21 Television Studios 

Laureat Oscara, aktor Geoffrey Rush jako Albert Einstein w serii "Geniusz" wyprodukowanej przez National Geographic Channel, Imagine Television i FOX 21 Television Studios 

Opublikowany

National Geographic Channel zapowiada serial oparty na biografii Alberta Einsteina autorstwa Waltera Isaacsona. Rolę młodego naukowca zagra świetnie zapowiadający się aktor Johnny Flynn, a dojrzałego Einsteina – Geoffrey Rush. Zdjęcia do dziesięcioodcinkowej telewizyjnej antologii rozpoczną się w przyszłym miesiącu w Pradze. Reżyserem pierwszego odcinka będzie zdobywca Oscara, Ron Howard. Premiera serii odbędzie się w przyszłym roku na antenie National Geographic Channel w 171 krajach i 45 wersjach językowych.

Laureat Oscara, Złotego Globu, Emmy i Tony, aktor Geoffrey Rush („Jak zostać królem”, „Piraci z Karaibów”, „Blask”) wystąpi w głównej roli w telewizyjnej antologii zatytułowanej „Geniusz”. Jest to najnowsza koprodukcja wytwórni 21 Television Studios (seriale „Homeland,” „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”), spółek Imagine Television (seriale „24,” „Empire”), OddLot Entertainment i EUE/Sokolow. Rush zagra Alberta Einsteina w pierwszym fabularyzowanym serialu biograficznym, jaki zrealizuje National Geographic Channel. Jego scenariusz jest oparty na głośnej biografii słynnego naukowca autorstwa Waltera Isaacsona. Pierwszy odcinek serii zostanie wyreżyserowany przez Rona Howarda, który po raz pierwszy stanie za kamerą serialu telewizyjnego.

Kolejnym członkiem obsady jest Johnny Flynn („Sils Maria”, „Siła muzyki”, „Charlie chory z miłości”), który zagra młodego Einsteina z czasów, w których naukowiec był w przededniu zdobycia światowego uznania. W dziesięciu odcinkach serii „Geniusz” będziemy śledzić losy obdarzonego niezwykłą wyobraźnią i buntowniczą naturą pracownika urzędu patentowego, który po skończeniu studiów bezskutecznie ubiegał się o posadę nauczyciela i próbował napisać doktorat, by w późniejszych latach odkrywać tajemnice atomu i wszechświata. Każdy kolejny odcinek będzie omawiać wybitne osiągnięcia naukowe Einsteina i jego burzliwe, pełne niuansów życie osobiste.

Nazwiska aktorów występujących w serii „Geniusz” robią równie duże wrażenie jak jego tytuł - powiedziała Carolyn Bernstein, dyrektor ds. opracowania i produkcji programów fabularnych National Geographic Channel. Niezwykle utalentowany Geoffrey Rush był wymarzonym kandydatem do roli Alberta Einsteina, natomiast Johnny Flynn jest nie tylko zdolnym aktorem młodego pokolenia, ale jest także niezwykle podobny fizycznie do Rusha. Bardzo cieszymy się, że obaj będą pracować z Ronem oraz pozostałymi członkami ekipy.

Największymi atutami serii są jego reżyser, a także nasi partnerzy kreatywni, fantastyczny scenariusz i postaci, w które wcielą się na ekranie członkowie obsady, na czele z Geoffrey'em Rushem - powiedział Bert Salke, prezes wytwórni Fox 21 Television Studios. Ten serial ma wszystkie cechy wybitnej produkcji.

National Geographic Channel przywiązuje ogromną uwagę do jakości produkcji. Dzięki temu udało się nam przekonać do niej tak znanych aktorów jak Geoffrey i Johnny. Każdego dnia jestem coraz bardziej zaintrygowany tym projektem - dodaje Howard.

Urodzony w Australii Geoffrey Rush zdobył światową sławę dzięki roli geniusza fortepianu, Davida Helfgotta w dramacie „Blask”, która przyniosła mu Oskara, nagrodę BAFTA, Złoty Glob oraz wyróżnienie Australijskiego Instytutu Filmowego. Był to przełomowy moment w trwającej już dwie dekady karierze, który utorował jego dalszą drogę do Hollywood i przyniósł role w tak głośnych filmach jak „Zakochany Szekspir”, „Zatrute pióro”, „Jak zostać królem” czy „Piraci z Karaibów”. Geoffrey Rush otrzymał nagrodę Emmy za główną rolę w telewizyjnym filmie biograficznym „Peter Sellers: Życie i śmierć”.

Podczas gali What's On Stage Awards w 2012 roku brytyjski aktor i muzyk Johnny Flynn otrzymał nagrodę London Newcomer dla debiutanta roku za rolę w sztuce „The Heretic”. W tym samym roku był po raz pierwszy nominowany do nagrody im. Oliviera za kreację stworzoną w dramacie „Jerusalem”. Niedawno mogliśmy oglądać go
w głośnym filmie Martina McDonagha pt. „Hangman”. Johnny Flynn partnerował Anne Hathaway w filmie fabularnym „Siła muzyki”, a magazyn The Hollywood Reporter ocenił jego rolę w tym dramacie jako „niezwykłą”. Filmografia Flynna obejmuje także role w filmach „Sils Maria” i „Love Is Thicker Than Water”. Był także wokalistą angielskiego zespołu folkowego Johnny Flynn and the Sussex Wit, który wydał trzy płyty.

Każdy sezon serii „Geniusz” będzie przedstawiać fabularyzowane losy największych wizjonerów świata. Pierwsza część telewizyjnej antologii jest adaptacją głośnej biografii „Einstein. Jego życie, jego wszechświat”, która stała się kanwą scenariusza autorstwa Noaha Pinka. Ze strony spółki Imagine obowiązki producentów wykonawczych będą pełnić Brian Grazer, Ron Howard, Francie Calfo oraz Anna Culp jako koproducent. Gigi Pritzker i Rachel Shane są producentami wykonawczymi, a Melissa Rucker koproducentem ze strony OddLot Entertainment. Sam Sokolow i Jeff Cooney są producentami wykonawczymi spółki producenckiej EUE/Sokolow. Współproducentem serialu będzie Noah Pink. Głównym producentem najnowszej produkcji będzie Ken Biller. Carolyn Bernstein, wiceprezes i dyrektor ds. opracowania i produkcji programów fabularnych National Geographic Channel będzie producentem wykonawczym ze strony NGC.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

National_Geographic_Channel_i__Fox21_oglaszaja_obsad__nowej_serii_Geniusz.pdf

pdf | 780 KB

Pobierz
National_Geographic_Channel_i__Fox21_oglaszaja_obsad__nowej_serii_Geniusz.docx

docx | 44,3 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.