Mąż stanu czy dyktator? Baron narkotykowy czy zręczny biznesmen? Gangster czy magnat? Nowy cykl dokumentalny National Geographic Channel przedstawia prawdziwe historie najbardziej wpływowych ludzi współczesnego świata.

Mąż stanu czy dyktator? Baron narkotykowy czy zręczny biznesmen? Gangster czy magnat? Nowy cykl dokumentalny National Geographic Channel przedstawia prawdziwe historie najbardziej wpływowych ludzi współczesnego świata.

Opublikowany

"Prawdziwa twarz", nowy cykl dokumentalny National Geographic Channel, prezentuje losy ludzi z pierwszych stron gazet, w tym Pablo Escobara, Saddama Husseina, Suge’a Knighta, Władimira Putina i Arnolda Schwarzeneggera. 

„Prawdziwa twarz” – premiery w niedziele, od 9 października, o godz. 20:30 na National Geographic Channel.

National Geographic Channel przedstawia premierowy cykl dokumentalny "Prawdziwa twarz" poświęcony życiu ludzi, którzy wywarli ogromny wpływ na współczesne czasy. Premiera pierwszego odcinka serii odbędzie się w październiku. W kolejnych, godzinnych odsłonach poznamy mity, legendy oraz prawdę o życiu wpływowych osób, których nazwiska nie schodziły z pierwszych stron gazet, w tym Pablo Escobara, Saddama Husseina, Suge'a Knighta, Władimira Putina i Arnolda Swarzeneggera.

Prezentowane w odcinkach serii wywiady z przeciwnikami, sojusznikami, współpracownikami oraz osobami z najbliższego kręgu, którzy stawali z bohaterami cyklu „twarzą w twarz”, rozmowy z wybitnymi dziennikarzami oraz ludźmi doświadczonymi przez okrucieństwo lub szczodrość tytułowych postaci, rzucają nowe światło na te ikony współczesnej kultury. Poznaj kulisy kariery najbardziej wpływowych ludzi świata i sekrety ich młodości. Dowiedz się jak zdobyli władzę i co sprawiło, że zaistnieli w powszechnej świadomości.

Realizatorzy serii "Prawdziwa twarz" odwiedzili różne części świata, aby stworzyć niezwykły, filmowy portret ludzi, którzy mieli i mają nad światem rzeczywistą władzę. W kolejnych odcinkach wystąpią Steve Murphy, Javier Peña i Joe Toft, agenci amerykańskiej agencji antynarkotykowej DEA, którzy stali się bohaterami głośnego serialu „Narcos” wyprodukowanego przez Netflix, John Jairo “Popeye” Velásquez, najczęściej wynajmowany przez Escobara płatny zabójca, muzycy Vanilla Ice i The D.O.C., dr Mowaffak al-Rubaie, który był torturowany na zlecenie Saddama Husseina, a później nadzorował jego egzekucję, znany dziennikarz Dan Rather, współzałożycielka ukraińskiej grupy feministycznej Pussy Riot Nadia Tołokonnikowa, były amerykański sekretarz obrony dr Robert Gates, gwiazdy kina akcji Carl Weathers i Lou Ferrigno, uznany fotograf Platon oraz słynny reżyser Ivan Reitman.

W kolejnych odcinkach zobaczymy:

Odc. 1. „Putin: prawdziwa twarz” – premiera w niedzielę, 9 października, o godz. 20:30.
Słynny z butnych wypowiedzi i aroganckich demonstracji siły Władimir Putin jest jednym z nielicznych ludzi na świecie, którzy mają tak wielką władzę, by robić to, na co mają ochotę i pozostać bezkarnym. Jest to historia niesławnego światowego przywódcy opowiedziana słowami ludzi, którzy znają go najlepiej. Przed kamerą zobaczymy dr. Roberta Gatesa, byłego sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych, Marinę Litwinenko, wdowę po byłym oficerze KGB, Aleksandrze Litwinience, Platona, który fotografował Władimira Putina podczas sesji do wydania specjalnego magazynu Time, w którym rosyjski prezydent został ogłoszony Człowiekiem 2007 roku, byłego dyrektora CIA Leona Panetta, Billa Browdera, założyciela spółki Hermitage Capital uznanego za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Rosji, byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę oraz współzałożycielkę feministycznej grupy Pussy Riot Nadię Tołokonnikową.

Odc. 2. „Schwarzenegger: prawdziwa twarz” – premiera w niedzielę, 16 października, o godz. 20:30.
Od kulturysty przez gwiazdę kina akcji i komedii do wielkiej polityki. W odcinku Prawdziwa twarz Schwarzeneggera poznamy kulisy sławy emigranta, który osiągnął oszałamiający sukces oraz prawdziwą historię człowieka, który nigdy nie przestał realizować własnych marzeń. O życiu Schwarzeneggera opowiadać przed kamerą będą aktor i były kulturysta Lou Ferrigno, Rae Dawn Chong, który wystąpił z byłym gubernatorem stanu Kalifornia w kasowym przeboju „Komando”, gwiazda kina akcji Carl Weathers, producent i reżyser Ivan Reitman, dubler Schwarzeneggera Peter Kent, jego były sparring partner Ric Drasin oraz republikański kongresman Tom McClintock, który był jego rywalem w wyborach na stanowisko gubernatora stanu Kalifornia.

Odc. 3. „Escobar: prawdziwa twarz” – premiera w niedzielę, 23 października, o godz. 20:30.
Pablo Escobar brutalnie rządził swoim narkotykowym imperium, a przeprowadzane na jego zlecenie krwawe ataki doprowadziły do wybuchu międzynarodowych wojen narkotykowych. Jest to historia narkotykowego barona z nieodłącznym glockiem w ręku, opowiedziana z perspektywy osób, które znajdowały się na jego celowniku. W tym odcinku będziemy przysłuchiwać się wywiadom ze Steve’em Murphym, Javierem Peñą i Joem Toftem, agentami specjalnymi agencji DEA, którzy rozpracowywali działalność Pablo Escobara, George’em Jungiem, który organizował dla kolumbijskiego króla półświatka pierwsze przerzuty narkotyków, Johnem Jairo “Popeye’em” Velásquezem, przyjacielem Escobara, i skazanym za zabójstwa dowódcą jego szwadronu śmierci oraz generałem Miguelem Alfredo “Mazą” Márquezem, byłym szefem tajnej policji w Kolumbii, który przeżył siedem zorganizowanych na jego życie zamachów.

Odc. 4. „Saddam: prawdziwa twarz” – premiera w niedzielę, 30 października, o godz. 20:30.
O Saddamie Husseinie, którego okrucieństwo przysporzyło mu przydomek „ojca chrzestnego dyktatorów”, wschodnim satrapie zafascynowanym niczym nastolatek sylwetką Michaela Corleone, opowiadać będą ludzie, którzy doświadczyli jego terroru lub miłości. Przed kamerą o dyktatorze rozmawiać będą dziennikarz Dan Rather, dr Mowaffak al-Rubaie, który nadzorował egzekucję irakijskiego przywódcy, Zainab Salbi, córka osobistego pilota Husseina oraz generał Charles Horner, głównodowodzący amerykańskimi nalotami powietrznymi w Iraku podczas operacji Pustynna Burza.

Odc. 5. „Knight: prawdziwa twarz” – premiera w niedzielę, 6 listopada, o godz. 20:30.
Od niespełnionych marzeń o grze w lidze NFL po zabójstwa Tupaca i Biggiego Smallsa. Dawni wrogowie i byli znajomi łączą makabryczne zbrodnie z karierą i upadkiem Suge’a Knighta, którego majątek jest szacowanym na miliardy dolarów. Przed kamerą o współzałożycielu jednej z najbardziej znanych hip-hopowych wytwórni muzycznych będą mówić Vanilla Ice, Virgil Roberts, prawnik z branży rozrywkowej i były mentor Suge’a Knighta, Gary Ballen, były kierownik produkcji i współpracownik grupy N.W.A., detektyw Greg Kading z wydziału policji w Los Angeles, który prowadził śledztwo w sprawie zabójstw ludzi związanych z wytwórnią Death Row Records, Sharitha Golden, była żona Suge’a Knighta oraz nagrywający dla Death Row Records muzycy - The D.O.C. i Danny Boy.

Seria dokumentalna "Prawdziwa twarz" została wyprodukowany dla wytwórni National Geographic Films przez spółkę Network Entertainment. Producentami wykonawczymi ze strony Network Entertainment są Derik Murray i Paul Gertz. Producentem cyklu jest Roderick Bellamy. Reżyseria: Adrian Buitenhuis, Steve Burgess, Miro Cernetig, Michael Hamilton i Derik Murray. Michael J. Miller i Kevin Tao Mohs pełnią ze strony National Geographic Channel obowiązki producentów wykonawczych, a Tim Pastore prezesa ds. produkcji i programów własnych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prawdziwa_twarz_Suge_Knight.jpg

grafika | 907 KB

Pobierz
Prawdziwa_twarz_W_adimir_Putin.jpg

grafika | 586 KB

Pobierz
Prawdziwa_twarz_Hussein.jpg

grafika | 339 KB

Pobierz
Prawdziwa_twarz_Saddam_Hussein.jpg

grafika | 986 KB

Pobierz
Prawdziwa_twarz_Arnold_Schwarzenegger.jpg

grafika | 4,44 MB

Pobierz
Prawdziwa_twarz_na_National_Geographic_Channel.docx

docx | 32,8 KB

Pobierz
Prawdziwa_twarz_na_National_Geographic_Channel.pdf

pdf | 980 KB

Pobierz
Prawdziwa_twarz_Pablo_Escobar.jpg

grafika | 2,51 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.