Październik na National Geographic Channel
Październik na National Geographic Channel

Październik na National Geographic Channel

Opublikowany

W październiku na antenie National Geographic Channel zagości znana polska dziennikarka Dorota Wellman, która w programie z cyklu "Anatomia głupoty" zaprezentuje widzom najbardziej szalone materiały wideo odnalezione w sieci. W serii "Geniusz na złej drodze" poznamy historie niezwykłych ludzi, którzy udowodnili, że aby coś zmienić, należy złamać obowiązujące zasady. Pokażemy prawdziwe oblicze przepełnionego destrukcją i seksem biznesu narkotykowego w dokumencie "Narkotyki: dziewczyny na ulicy", odkryjemy "Sekrety cesarskiego grobowca" i słynnej Armii Terakotowej, a także, wraz z Leonardem DiCaprio, w programie "Czy czeka nas koniec?", spróbujemy dowiedzieć się, jak zahamować postępujący kryzys ekologiczny.

Anatomia głupoty według Doroty Wellman
Science Of Stupid
Premiery w poniedziałki, od 3 października, o godz. 23:00
(14x30 min.)

„Anatomia głupoty” powraca na antenę w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem program poprowadzi znana polska dziennikarka Dorota Wellman, która zaprezentuje widzom najbardziej szalone materiały wideo odnalezione w sieci. Każdy z filmików rejestruje nieszczęśliwe wypadki samozwańczych kaskaderów. Prowadząca zaś – jak to ona - kwiecistym językiem wyjaśni przyczyny niepowodzeń śmiałków, zestawiając je z prawami nauki – fizyki, chemii czy biologii. Pomogą jej w tym specjalnie przygotowane animacje oraz emisja materiału filmowego w zwolnionym tempie. Tym razem widzowie będą świadkami zjazdu monocyklem po… poręczy, skoku z jadącego samochodu, a także dowiedzą się dlaczego im coś jest mniejsze, tym wytrzymalsze. Połączenie ułańskiej fantazji domorosłych kaskaderów z temperamentem i komentatorskim zacięciem Doroty Wellman to będzie mieszanka wybuchowa. Trzeba to zobaczyć.     

GENIUSZ NA ZŁEJ DRODZE
Story Of Vice (AKA I Am Rebel)
Premiery w poniedziałki, od 10 października, o godz. 20:00
(4x60 min.)
„Geniusz na złej drodze” to czteroodcinkowy dokument przedstawiający sylwetki postaci, które udowodniły, że aby coś zmienić, należy złamać obowiązujące zasady. Poznamy historię nowojorskiego fotografa Weegee’ego, który jako pierwszy zdecydował się utrwalić na kliszy sceny zbrodni, rzucając światło na przestępczość zorganizowaną i wojny gangów w czasach prohibicji. Przyjrzymy się także sylwetce Louisa Moore’a, który w 1972 roku uprowadził samolot linii Southern Airways, by zwrócić uwagę na problem brutalności policji wobec osób o odmiennym kolorze skóry. Jego nieudana misja przyczyniła się do zmiany zasad dotyczących bezpieczeństwa na lotniskach, jak również do wzrostu świadomości społecznej na temat problemu przemocy na tle rasowym. Kolejnym bohaterem programu będzie niezwykle utalentowany chemik Alexander Shulgin, który w latach 70., w przydomowym laboratorium wynalazł 250 psychoaktywnych substancji, w tym przełomowy dla leczenia psychiatrycznego MDMA. Kiedy lek opuścił przestrzeń laboratoryjną i trafił do klubów jako popularna używka Ecstasy, Shulgin rozpoczął walkę z DEA (Drug Enforcement Administration - amerykańska organizacja rządowa zajmująca się walką z narkotykami), by chronić swoje największe odkrycie. Dzisiaj MDMA jest największą nadzieją medycyny w leczeniu zespołu stresu pourazowego. Program przybliży również sylwetkę Kevina Mitnicka - cyberprzestępcy, który w latach 80. trafił na pierwsze strony gazet dzięki swym umiejętnościom z zakresu inżynierii społecznej. Po ujęciu przez FBI, haker porzucił swoją dotychczasową działalność i zdecydował się pomóc rządowi amerykańskiemu lepiej zrozumieć zasady bezpieczeństwa komputerowego, dzięki czemu zyskał rozgłos i szacunek społeczny.  

WYNALAZKI NIE Z TEJ ZIEMI
Machine Impossible
Premiery w niedziele, od 16 października, o godz. 17:00
(6x60 min.)
Max McMurdo i Mischa Pollack, duet technologicznych ekspertów, odkryje przed widzami sekrety najbardziej pomysłowych i innowacyjnych wynalazków na świecie. Począwszy od robotów, które potrafią odczytywać ludzkie nastroje, poprzez poduszkowiec Volkswagen Aqua, aż po specjalne awatary umożliwiające znajdowanie się w dwóch miejscach jednocześnie. W każdym z odcinków gospodarze programu spotkają się z wybitnymi specjalistami, którzy pomogą im lepiej zrozumieć specyfikę wysoce zaawansowanych rozwiązań technologicznych, a także spróbują własnych sił w tworzeniu nowoczesnych urządzeń.

EXPLORER: CO NA TO ROOSEVELT?
Explorer: What Would Teddy Do?
Premiera w poniedziałek, 31 października, o godz. 22:00
(1x60 min.)
Większość Amerykanów przyznaje, że żyje w niestabilnych czasach, a przemiany w ich społeczeństwie następują gwałtownie i nie zawsze idą w dobrym kierunku. W czasie kampanii prezydenckiej w 2016 roku nagłówki gazet zdominowały hasła przesiąknięte pesymizmem i lękiem przed przyszłością. Amerykanie potrzebują bohatera, który naprowadzi ich kraj na właściwy tor… dynamicznego, odważnego i nieskorumpowanego, kogoś takiego jak Theodore Roosevelt – prezydenta uwielbianego zarówno przez Demokratów, jak i Republikanów. Jednak gdyby Roosevelt znalazł się dziś w Białym Domu, w jaki sposób poradziłby sobie z tak kontrowersyjnymi kwestiami, jak użycie broni palnej, zmiany klimatu czy nierówności płacowe? Program „Explorer: Co na to Roosevelt?” zada te i wiele innych pytań wybitnym politykom, historykom i osobom publicznym, próbując przewidzieć, w jaki sposób Theodore Roosevelt naszych czasów poprowadziłby Amerykę ku lepszej przyszłości. 

PRZESTĘPCZOŚĆ SP. Z O.O.: SEKS NA SPRZEDAŻ
Underworld Inc.: Sex Trade
Premiera w sobotę 8 października, o godz. 21:00
(1x60 min.)
Seks biznes w USA to przemysł wart miliardy dolarów. Sutenerzy, ochroniarze, handlarze ludźmi, wszyscy oni czerpią z niego ogromne profity. Jak w każdej profesji, tak i tutaj istnieje hierarchia. Na samym jej końcu są prostytutki. Wiele z nich kontrolowanych jest przez bezlitosnych sutenerów zabierających większość zysków do własnej kieszeni. W niektórych miastach stręczyciele zarabiają nawet ponad 30 tysięcy dolarów tygodniowo. Dziewczyny często doświadczają przemocy fizycznej ze strony swoich „opiekunów” – są bite, zastraszane, traktowane jak towar – boją się nie tylko o własne życie, ale również o swoich najbliższych. Jeśli nie zarobią określonej sumy, zostaną srogo ukarane. W tym świecie rządzą ci, którzy mają gotówkę.
  
NARKOTYKI: DZIEWCZYNY NA ULICY
Drugs: Working Girls
Premiera w sobotę 15 października, o godz. 21:00
(1x60 min.)
Prostytucja i handel narkotykami od lat idą w parze. Wiele sprzedających się na ulicach kobiet, chcąc zwiększyć swoje dochody, bądź zarobić na używki, decyduje się na współpracę z dealerami narkotyków. Dla handlarzy zaś, taka kooperacja, to dodatkowy sposób na sprzedaż towaru. Ten lukratywny proceder przyciąga również uwagę organów ścigania. Osobami, które płacą najwyższą cenę w tej grze, są kobiety – a w niektórych przypadkach - również ich dzieci. Dokument „Narkotyki: Dziewczyny na ulicy” ukazuje prawdziwe oblicze przepełnionego destrukcją i seksem biznesu narkotykowego, przybliżając widzom historie ludzi uwikłanych w ten proceder.

SEKRETY CESARSKIEGO GROBOWCA 
China’s MegaTomb Revealed (AKA First Emperor)
Premiera w niedzielę, 16 października, o godz. 21:30
(1x120 min.)
Naukowiec Albert Lin i National Geographic Channel docierają do zaskakującej tajemnicy, którą kryje grobowiec pierwszego chińskiego cesarza. Okazało się, że słynna Armia Terakotowa znajdująca się w chińskim mauzoleum, jest tylko czubkiem góry lodowej. Odkrycie, którego strzegą te milczące postacie, rzuca nowe światło na starożytną historię Państwa Środka i ujawnia jego dotąd nieznaną twarz.

CZY CZEKA NAS KONIEC? 
Before The Flood
Premiera w niedzielę, 30 października, o godz. 21:30
(1x120 min.)
Posłaniec Pokoju ONZ, Leonardo DiCaprio, odwiedzając różne zakątki naszego globu, przedstawia dowody na postępujący kryzys ekologiczny. To zjawisko powoduje nieodwracalne zmiany nieskażonych cywilizacją obszarów Ziemi, zakłócając równowagę klimatyczną planety i przyśpieszając proces ginięcia zwierząt. Aktor spotyka się z przedstawicielami wszystkich grup społecznych zarówno w krajach rozwijających się, jak i rozwiniętych. Jego rozmówcy przedstawiają swoje poglądy na to, jakie należy podjąć działania, aby przekształcić systemy gospodarcze i polityczne w instytucje przyjazne środowisku. W programie DiCaprio rozmawia z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą, byłym prezydentem Billem Clintonem, sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym, sekretarzem generalnym ONZ Banem Ki-moonem, papieżem Franciszkiem. W filmie występują również czołowi badacze z NASA, specjaliści od ochrony lasów, cenieni naukowcy, liderzy lokalnych społeczności oraz aktywiści na rzecz ochrony środowiska.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Czy_czeka_nas_koniec_3.JPG

grafika | 616 KB

Pobierz
Explorer_Co_na_to_Roosevelt_2.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
Narkotyki_dziewczyny_na_ulicy_2.JPG

grafika | 8,21 MB

Pobierz
Przestepczosc_sp_zoo_seks_na_sprzedaz_1.JPG

grafika | 1 MB

Pobierz
Geniusz_na_zlej_drodze_Weegee_2.jpg

grafika | 1,64 MB

Pobierz
odc_2_Wynalazki_nie_z_tej_ziemi_1.jpg

grafika | 3,27 MB

Pobierz
Czy_czeka_nas_koniec_2.JPG

grafika | 665 KB

Pobierz
Geniusz_na_zlej_drodze_Hacking_1.jpg

grafika | 834 KB

Pobierz
Geniusz_na_zlej_drodze_Shulgin_2.jpg

grafika | 1,84 MB

Pobierz
Explorer_Co_na_to_Roosevelt_1.jpg

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Czy_czeka_nas_koniec_1.JPG

grafika | 486 KB

Pobierz
Geniusz_na_zlej_drodze_Shulgin_1.jpg

grafika | 1,99 MB

Pobierz
odc_1_Wynalazki_nie_z_tej_ziemi_1.jpg

grafika | 5,79 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_pa_dziernik_2016.pdf

pdf | 1,61 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_pa_dziernik_2016.docx

docx | 4 MB

Pobierz
Explorer_Co_na_to_Roosevelt_3.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
Przestepczosc_sp_zoo_seks_na_sprzedaz_3.JPG

grafika | 1,15 MB

Pobierz
Narkotyki_dziewczyny_na_ulicy_1.JPG

grafika | 1,43 MB

Pobierz
odc_1_Wynalazki_nie_z_tej_ziemi_3.jpg

grafika | 4,12 MB

Pobierz
Geniusz_na_zlej_drodze_Weegee_01.jpg

grafika | 739 KB

Pobierz
odc_1_Wynalazki_nie_z_tej_ziemi_2.jpg

grafika | 4,36 MB

Pobierz
Przestepczosc_sp_zoo_seks_na_sprzedaz_2.JPG

grafika | 6,94 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.