National Geographic Channel w listopadzie
National Geographic Channel w listopadzie

National Geographic Channel w listopadzie

Opublikowany

W listopadzie, w serii "MARS", wybierzemy się...na Czerwoną Planetę. Pokażemy, jak jej kolonizację widzą najwięksi wizjonerzy ze świata nauki i biznesu, a także, jak może wyglądać pierwsza próba jej podboju. Kamery stacji zajrzą także na biegun południowy - w cyklu "Antarktyka: lodowe piekło" pokażemy zmagania naukowców eksplorujących te nieprzyjazne ludziom tereny. W tym miesiącu przejedziemy się również "Autostradą przez piekło". W programie "Stawka warta tuńczyka" sprawdzimy jak radzą sobie poławiacze największych przedstawicieli ryb tego gatunku, zaś dzięki dokumentowi "Papież kontra Hitler" dowiemy się, kim w rzeczywistości był człowiek ochrzczony mianem "papieża Hitlera". Na antenie zagoszczą również nowe sezony znanych programów - "Koszmarna wyprawa" oraz zdobywca Emmy® "Ryzyko dla świata".

MARS
Mars
Premiery w każdą niedzielę, od 13 listopada, o godz. 21:30
(6x60 min.)

Sześcioodcinkowa megaprodukcja „MARS” łączy elementy serialu fabularnego z sekwencjami dokumentalnymi, ilustrując dzieje ludzkiego dążenia do kolonizacji Marsa. Akcja osadzona zarówno w przyszłości, jak i teraźniejszości, opowiadana jest z perspektywy fikcyjnej misji załogowej na Czerwoną Planetę, która odbywa się w 2033 r. W dziewiczej podróży statku kosmicznego Daedalus uczestniczy starannie wybrana międzynarodowa ekipa sześciu astronautów. Po pomyślnym wylądowaniu na Marsie i przygotowaniu wstępnej bazy operacyjnej, rozpoczyna się misja kolonizacyjna. Fabularne elementy scenariusza i efekty specjalne malują realistyczny obraz świata przyszłości. Historie współczesnych starań, by dotrzeć do Czerwonej Planety, opowiadane są za pomocą wstawek dokumentalnych oraz wywiadów z naukowcami i innowatorami, którzy kierują badaniami oraz rozwojem technologii kosmicznej. W serii zobaczymy m.in. Jamesa Lovella, byłego astronautę NASA, dowódcę misji Apollo 13, czy Elona Muska, prezesa i dyrektora ds. technologii w SpaceX oraz prezesa Tesla Motors i SolarCity. Za produkcję serialu odpowiadają lauraci nagród Akademii i Złotych Globów, Ron Howard oraz Brian Grazer - twórcy takich filmów jak „Apollo 13” czy „Piękny umysł”. Reżyserem serii „MARS” jest pochodzący z Meksyku Everardo Gout, osobiście wybrany przez duet producentów.  

ANTARKTYKA: LODOWE PIEKŁO 
Continent 7: Antarctica (Aka Antarctic: Life in the Deep Freez)
Premiery w każdy czwartek, od 17 listopada, o godz. 22:00
(6x60 min.)
Antarktyka, obejmująca swym zasięgiem Antarktydę oraz otaczający ją Ocean Południowy i położone na nim wyspy, jest najzimniejszym, najsuchszym i najbardziej wietrznym obszarem na Ziemi. Naukowcy podejmujący się prac w tych ekstremalnych warunkach ryzykują wiele, ale rezultaty ich badań mogą zmienić życia milionów ludzi na całym świecie. Mieszkańcy antarktycznych baz - uczeni oraz ekipy dbające o ich bezpieczeństwo – funkcjonują tutaj jak na stacji kosmicznej położonej na tafli lodu. Eksplorujący zamarznięte tereny badacze starają się dowiedzieć, w jaki sposób zmiany klimatu w tym regionie wpływają na resztę świata oraz takie zjawiska, jak na przykład wzrost poziomu mórz na Ziemi. Dokonają również pierwszego dogłębnego skanu aktywnego wulkanu Erebus, by lepiej zrozumieć zachowania wulkaniczne na świecie. Przyjrzą się też zachowaniom tutejszej megafauny.  

AUTOSTRADA PRZEZ PIEKŁO 4
Highway Thru Hell 4
Premiery w każdą środę, od 23 listopada, o godz. 21:00
(13x60 min.)
Ekipa ratunkowa Jamiego Davisa dba o bezpieczeństwo podróżnych na niebezpiecznych górskich szlakach Kanady. Ich zadaniem jest utrzymanie przejezdności trasy, co wiąże się między innymi z usuwaniem wraków gigantycznych pojazdów. Nie jest to proste zadanie, bo oprócz wytrzymałości fizycznej, liczy się również odporność na stres. W ostatnim sezonie Jamie rozszerzył swoją działalność na autostradę w północnej części Alberty, co podyktowane było mniejszym ruchem w biznesie, spowodowanym łagodną zimą. Mężczyzna dzieli teraz swoją uwagę między Kolumbię Brytyjską a Albertę. Wysiłek związany z budową nowej załogi, sprowadza Jamiego do granic wytrzymałości. Podczas gdy jego ekipa walczy, by utrzymać ruch na sześciu różnych autostradach, Jamie zastanawia się, czy jemu samemu starczy na to sił.

STAWKA WARTA TUŃCZYKA
Wicked Tuna: North vs South III
Premiery w każdą środę, od 30 listopada, o godz. 22:00
(10x60 min.)
Najlepsi poławiacze tuńczyka błękitnopłetwego z Nowej Anglii wyprawiają się do zdradzieckich obszarów łowieckich Północnej Karoliny - wysp Outer Banks - w poszukiwaniu cennych egzemplarzy okazałych ryb. Pojedynczy tuńczyk może być wart nawet 20 tysięcy dolarów. Nieprzewidywalny ocean i zacięta konkurencja sprawiają jednak, że wody Północnej Karoliny, nazywane cmentarzem Atlantyku, są najniebezpieczniejszym miejscem połowu tego trudnouchwytnego gatunku.  

PAPIEŻ KONTRA HITLER 
Pope vs Hitler
Premiera w piątek, 11 listopada, o godz. 22:00
(1x120 min.)
Następca św. Piotra, sprawujący swój pontyfikat podczas II wojny światowej, został spowity cieniem swastyki. Pomimo że na każdym kroku czuł się niemal osaczony przez Hitlera, spiskował szykując odwet. Ówczesny biskup Rzymu, Pius XII, był potępiany i wyszydzany za swoje publiczne milczenie na temat Holokaustu. Jednakże są dowody, które przemawiają za tym, że brak reakcji z jego strony mógł być chytrym zabiegiem. Człowiek ochrzczony mianem „papieża Hitlera” w rzeczywistości mógł chcieć go wyeliminować - był pośrednikiem działającym na rzecz niemieckich rebeliantów, szykujących zamach stanu. „Papież kontra Hitler” to dwugodzinny dokument ukazujący mało znaną historię roli Watykanu w działaniach konspiracyjnych mających na celu zgładzenie przywódcy III Rzeszy.

KOSZMARNA WYPRAWA
Banged Up Abroad 10
Premiery w każdy poniedziałek, od 21 listopada, o godz. 20:00
(6x60 min.)
Niezwykle emocjonująca i dramatyczna seria „Koszmarna wyprawa” powraca z sześcioma nowymi odcinkami. Widzowie poznają szokujące historie przemytników narkotyków, ofiar porwań i jeńców wojennych. Będą świadkami próby przewiezienia przez granicę marihuany przez amerykańskiego nastolatka, a także aresztowania chciwego sprzedawcy samochodów, który próbował ukryć niemal 5 kilogramów heroiny na lotnisku w Bangkoku. Poznają traumatyczną historię matki i jej 14-letniego syna uciekających z rąk sadystycznych terrorystów z Filipin, a także Amerykanina, który po przyłączeniu się do libijskiej armii rebeliantów, został złapany przez wojska Kaddafiego i wysłany do więzienia  o zaostrzonym rygorze.  

RYZYKO DLA ŚWIATA
Years of Living Dangerously II
Premiery w każdą niedzielę, od 27 listopada, o godz. 17:00
(8x60 min.)
Zdobywca Emmy® w kategorii „Najlepszy serial dokumentalny lub oparty na faktach”, okrzyknięty jednym z najważniejszych seriali telewizyjnych w historii, powraca z drugim sezonem, ukazując problemy związane ze zmianami klimatycznymi na świecie. Od Indii, przez Chiny, Afrykę i Stany Zjednoczone, produkcja opowiada ważne, przejmujące historie ludzi, społeczeństw i państw stawiających czoła krytycznym wyborom, które wpływają na życia milionów ludzi na całym świecie. W tym sezonie w roli korespondentów wystąpią: David Letterman, Arnold Schwarzenegger, Sigourney Weaver, Gisele Bündchen, Jack Black, Ty Burrell, Cecily Strong, Ian Somerhalder, America Ferrera, Nikki Reed i Aasif Mandvi.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Antarktyka_lodowe_pieklo_1.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Antarktyka_lodowe_pieklo_3.jpg

grafika | 1,67 MB

Pobierz
Arnold_Ryzyko_dla_swiata_2.jpg

grafika | 1,69 MB

Pobierz
DavidLetterman_Ryzyko_dla_swiata_2.jpg

grafika | 2,36 MB

Pobierz
Koszmarna_wyprawa_2.jpg

grafika | 8,11 MB

Pobierz
DavidLetterman_Ryzyko_dla_swiata_1.jpg

grafika | 10,6 MB

Pobierz
Mars_3.jpg

grafika | 13,8 MB

Pobierz
Arnold_Ryzyko_dla_swiata_1.jpg

grafika | 3,69 MB

Pobierz
Autostrada_przez_pieklo_4.JPG

grafika | 4,31 MB

Pobierz
Koszmarna_wyprawa_1.jpg

grafika | 8,46 MB

Pobierz
Lovell_Mars.jpg

grafika | 14,4 MB

Pobierz
MARS_6.JPG

grafika | 2,81 MB

Pobierz
Papiez_kontra_Hitler_2.jpg

grafika | 97 KB

Pobierz
Stawka_warta_tunczyka_1.jpg

grafika | 6,55 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_listopad_2016.doc

doc | 5,13 MB

Pobierz
Antarktyka_lodowe_pieklo_2.jpg

grafika | 3,29 MB

Pobierz
Autostrada_przez_pieklo_2.JPG

grafika | 1,86 MB

Pobierz
Autostrada_przez_pieklo_1.JPG

grafika | 13,4 MB

Pobierz
Mars_2.jpg

grafika | 15,3 MB

Pobierz
Mars_4.jpg

grafika | 17,7 MB

Pobierz
Mars_5.jpg

grafika | 12,8 MB

Pobierz
Papiez_kontra_Hitler_1.jpg

grafika | 8,15 MB

Pobierz
Stawka_warta_tunczyka_4.jpg

grafika | 736 KB

Pobierz
Stawka_warta_tunczyka_odc3_1.JPG

grafika | 2,99 MB

Pobierz
Mars_1.jpg

grafika | 31 MB

Pobierz
Stawka_warta_tunczyka_2.jpg

grafika | 6,59 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_National_Geographic_Channel_listopad_2016.pdf

pdf | 1,62 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
"MARS". Wielkie wydarzenie telewizyjne już w listopadzie na National Geographic Channel

temu

Czy Czerwona Planeta zacznie być dla nas drugim domem już za niespełna dwie dekady? Jak przebiegnie załogowa misja kolonizująca Marsa? Kto znajdzie się wśród pierwszych mieszkańców? Jak kolonizację Marsa widzą najwięksi wizjonerzy ze świata nauki i biznesu? Sześcioodcinkowa seria fabularno-dokumentalna „MARS” opowiada dramatyczną historię sukcesów i porażek związanych ze współczesną eksploracją kosmosu, kreśląc obraz pierwszej próby kolonizacji tej odległej planety. W produkcję zaangażowali się światowej klasy eksperci, jak James Lovell, były astronauta NASA i dowódca misji Apollo 13, czy Elon Musk, założyciel SpaceX i Tesla Motors. 
Seria „Mars” pierwszym globalnym projektem Nat Geo Partners

temu

Nat Geo Partners z ofertą łączącą siłę komunikacyjną i sprzedażową wszystkich mediów z rodziny National Geographic – kanałów telewizyjnych, wydawnictwa, mediów cyfrowych oraz formatów licencyjnych.
National Geographic Channel, Imagine Entertainment i Radical Media wyznaczają nowe granice narracji telewizyjnej, zapowiadając przełomową serię "Mars"

temu

„MARS” opowiada dramatyczną historię sukcesów i porażek związanych z współczesną eksploracją kosmosu, kreśląc wstrząsający obraz pierwszej próby kolonizacji tej odległej planety. Seria dokumentalna zadebiutuje na ekranach National Geographic Channel w 171 krajach i 45 językach już w listopadzie tego roku.
Arnold Schwarzenegger, David Letterman i inni o zmianach klimatycznych w serii "Ryzyko dla świata"

temu

Zdobywca Emmy® w kategorii "Najlepszy serial dokumentalny lub oparty na faktach" „Ryzyko dla świata” w drugim sezonie pokaże na antenie National Geographic problemy związane ze zmianami klimatycznymi na świecie. W ośmioodcinkowej serii dokumentalnej wystąpią m.in. Arnold Schwarzenegger, David Letterman, Sigourney Weaver, Gisele Bündchen, Jack Black i Ty Burrell.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.