Film Fishera Stevensa i Leonarda DiCaprio "Czy czeka nas koniec" dostępny bezpłatnie na stronie i w serwisach National Geographic Channel oraz za pośrednictwem rekordowej liczby międzynarodowych platform

Film Fishera Stevensa i Leonarda DiCaprio "Czy czeka nas koniec" dostępny bezpłatnie na stronie i w serwisach National Geographic Channel oraz za pośrednictwem rekordowej liczby międzynarodowych platform

Opublikowany

Produkcja "Czy czeka nas koniec?" zostanie wyemitowana bez przerw na reklamy w 45 wersjach językowych. Globalna premiera 30 października o godz. 21:30.

Od 30 października do 6 listopada widzowie będą mogli obejrzeć bezpłatnie dokument na stronie Natgeotv.com, korzystając z usług VOD, witryn i aplikacji dostawców płatnych usług telewizyjnych, aplikacji Nat Geo TV oraz takich serwisów jak m.in. iTunes, Hulu, YouTube, Facebook, Twitter, Amazon, Sony PlayStation czy GooglePlay. Film z polskim lektorem będzie dostępny na stronach Natgeotv.com/pl, FB National Geographic Channel facebook.com/ngcpl, kanale YouTube National Geographic Channel Polska youtube.com/user/ngcpl, stronach National-Geographic.pl, radiozet.pl, platformach Ipla.tv i Player.pl, serwisach VOD nc+ GO, UPC, Vectra, Toya, Cyfrowy Polsat GO, NatGeo Play i Onet.

Leonardo DiCaprio opowiada o swoim udziale w filmie „Czy czeka nas koniec?”. Materiał wideo jest dostępny pod tym linkiem

Dokument Czy czeka nas koniec?, którego producentami są Leonardo DiCaprio, Fisher Stevens, Brett Ratner i James Packer, a producentem wykonawczym Martin Scorsese, inicjuje szeroką debatę na temat zmian klimatycznych na świecie.

Wkrótce po kinowej premierze głośnego dokumentu Czy czeka nas koniec? Courteney Monroe, prezes spółki National Geographic Global Networks, potwierdziła, że telewizyjna premiera filmu – bez bloków reklamowych - odbędzie się na międzynarodowych platformach cyfrowych i streamingowych, co jest wyrazem zaangażowania National Geographic w działania mające na celu nagłośnienie problemu zmian klimatu.

Reżyserem dokumentu jest laureat Akademii Filmowej Fisher Stevens, który pełni obowiązki producenta wraz ze zdobywcą Oscara, obrońcą środowiska naturalnego, Posłańcem Pokoju Organizacji Narodów Zjednoczonych i aktorem Leonardem DiCaprio.
 
„Uważamy, że nie ma obecnie bardziej aktualnego tematu na film dokumentalny, bo zmiany klimatyczne są najważniejszym problemem, przed jakim stoi współczesny świat” - podkreśla Monroe. „National Geographic wierzy, że filmy są w stanie zmieniać świat i taki właśnie cel przyświeca historycznej - pierwszej na naszym kanale i w całej branży - premierze filmu na międzynarodowych platformach cyfrowych i streamingowych. To potwierdza, jak niezwykły to dokument i jak bardzo wierzymy w siłę jego przekazu”.  

Dodatkowo, po zakończeniu filmu zostanie wyemitowany krótki, 5-minutowy trailer fabularyzowanej serii dokumentalnej MARS - epickiej historii kolonizacji Czerwonej Planety. Polska premiera serii MARS odbędzie się 13 listopada o godz. 21:30 na National Geographic Channel.   

„Nakręciliśmy ten film, aby uświadomić ludziom na całym świecie, jak pilnym problemem są zmiany klimatyczne i zachęcić ich, aby wspólnie zaczęli wypracowywać konkretne rozwiązania. Podziwiam kanał National Geographic za udostępnienie dokumentu jak największej liczbie widzów w tym ważnym dla nas okresie” – komentuje DiCaprio.
„Dzięki wsparciu National Geographic podniesiemy świadomość rangi problemu zmian klimatu […]” - dodał Stevens. „Zmiany klimatyczne dzieją się naprawdę i każdy z nas coraz częściej odczuwa ich skutki. Nie ma sensu spierać się o to, czy są one prawdziwe, czy nie. Zamiast tego musimy je nagłośnić i podjąć rzeczywiste działania, by im przeciwdziałać”.

Film Czy czeka nas koniec? oraz wyróżniona nagrodą Emmy seria dokumentalna Ryzyko dla świata zainaugurują tegoroczną edycję Tygodnia Ziemi - cyklu, w ramach którego już od 30 października tego roku National Geographic Channel wyemituje na swojej antenie programy nagłaśniające problem zmian klimatu.

Czy czeka nas koniec? był pokazywany w ramach oficjalnej selekcji podczas Festiwalu Filmowego w Toronto, Festiwalu Filmowego w Londynie oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hamptons. 3 października podczas imprezy South By South Lawn zorganizowano pokaz dokumentu w Białym Domu. Podobna projekcja odbyła się także 20 października br. na forum ONZ. Jej gospodarzem był Sekretarz ONZ Ban Ki-Moon. Film był pokazywany w ponad 250 college’ach i uniwersytetach amerykańskich. Projekcje w kościołach i instytucjach wyznaniowych USA były organizowane we współpracy z organizacją Interfaith Power and Light.  

Aby nagłośnić premierę dokumentu Czy czeka nas koniec? oraz pilną potrzebę podjęcia działań zapobiegających zmianom klimatu, National Geographic Channel ogłosił także plany uruchomienia społecznej kampanii „Take Action #BeforeThe Flood”, która będzie zachęcać ludzi do podejmowania konkretnych działań. Za każdy opublikowany na Facebooku, Twitterze i Instagramie post o treści #BeforeTheFlood lub „Before the Flood” oraz za każdorazowe użycie geofiltra BEFORE THE FLOOD w serwisie Snapchat podczas projekcji filmu w okresie promocji trwającej od 24 października do 18 listopada, National Geographic Channel i wytwórnia 21st Century Fox przekażą wspólnie 1 dolara na rzecz projektu Pristine Seas i 1 dolara na konto towarzystwa Wildlife Conservation Society, co oznacza, że łączna kwota darowizny wyniesie do 100 tys. dolarów (na każdy cel zostanie przeznaczonych do 50 tys. dolarów).

Film Czy czeka nas koniec? dokumentuje obserwowane na całym świecie skutki ocieplenia klimatu i omawia działania, jakie można podjąć, aby uniknąć katastrofy ekologicznej. Pracując nad materiałem do filmu, DiCaprio przeprowadził wywiady z ludźmi pochodzącymi ze wszystkich warstw społecznych, mieszkającymi w krajach wysoko rozwiniętych i rozwijających się, aby dowiedzieć się, jakie ich zdaniem praktyczne działania należy podjąć, aby nasza gospodarka opierała się w przyszłości na zasadach ekologii.

W filmie zobaczymy wywiady z prezydentem USA Barackiem Obamą, byłym prezydentem Billem Clintonem, Sekretarzem Stanu Johnem Kerrym, Sekretarzem Generalnym ONZ  Ki-moonem, papieżem Franciszkiem, a także wiodącymi naukowcami NASA, ekologami, znanymi badaczami, którzy łączą siły, by wspólnie chronić Ziemię.  

Twórcami muzyki do dokumentu Czy czeka nas koniec? są Trent Reznor, Atticus Ross, którzy po raz pierwszy pełnili obowiązki producentów muzycznych, a także Gustavo Santaolalla i Mogwai. Efektem ich pracy jest spójna z filmem ścieżka dźwiękowa oraz album wydany przez wytwórnię Lakeshore/Invada Records.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Czy_czeka_nas_koniec_7.JPG

grafika | 435 KB

Pobierz
Czy_czeka_nas_koniec_3.JPG

grafika | 483 KB

Pobierz
Czy_czeka_nas_koniec_5.JPG

grafika | 665 KB

Pobierz
Czy_czeka_nas_koniec_6.JPG

grafika | 616 KB

Pobierz
Czy_czeka_nas_koniec_4.JPG

grafika | 486 KB

Pobierz
Czy_czeka_nas_koniec_2.JPG

grafika | 434 KB

Pobierz
28_10_2016_Czy_czeka_nas_koniec_emitowany_bez_reklam_na_platformach_cyfrowych.pdf

pdf | 999 KB

Pobierz
28_10_2016_Czy_czeka_nas_koniec_emitowany_bez_reklam_na_platformach_cyfrowych.doc

doc | 98,5 KB

Pobierz
Czy_czeka_nas_koniec_1.JPG

grafika | 494 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.